Reklama

Reklama

Grzegorz Bociek poza kadrą, Antiga odkrył karty przed MŚ

Grzegorz Bociek nie wyleci z reprezentacją Polski siatkarzy na zgrupowanie do Francji. Po treningach w Bełchatowie, selekcjoner Stephane'a Antiga, poinformował Boćka, że pozostanie on w gronie zawodników rezerwowych. W praktyce oznacza to, że jego szanse na udział w mistrzostwach świata są prawie zerowe.

Reprezentacja Polski zakończyła w czwartek krótkie zgrupowanie w Bełchatowie i w niedzielę wyleci na obóz do Francji. Z szesnastu zawodników, którzy do tej pory przygotowywali się do mistrzostw świata, we Francji zabraknie tylko jednego - Grzegorz Boćka.

Co prawda Antiga ogłosił szerszą 22-osobową kadrę, ale na obóz pojedzie tylko 15 zawodników.

Po zakończeniu zgrupowanie trener Antiga poinformował Boćka, zawodnika ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle, że będzie on na liście rezerwowej. W reprezentacji pozostaje więc dwóch atakujących: Mariusz Wlazły i Dawid Konarski.

Reklama

Na zgrupowaniu we Francji zabraknie także: rozgrywających Łukasza Żygadły i Pawła Woickiego, przyjmującego Michała Ruciaka, środkowych Łukasza Wiśniewskiego i Łukasza Perłowskiego oraz libero Damiana Wojtaszka. Co prawda są oni w szerokiej kadrze, ale szanse na udział w MŚ mają małe.

Kadra na mistrzostwa świata ma liczyć 14 graczy. Antiga musi więc skreślić jeszcze jednego zawodnika spośród tych, którzy jadą do Francji. Na razie nie wiadomo czy będzie to środkowy czy przyjmujący.

Reprezentacja powróci do kraju 2 sierpnia. Dwa dni później uda się do Spały, gdzie pozostanie aż do Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Turniej zostanie rozegrany w Krakowie w dniach 15-17 sierpnia. Mecz otwarcia mistrzostw świata w Polsce zawodnicy Antigi rozegrają 30 sierpnia na Stadionie Narodowym. Rywalami Polaków będą Serbowie.

Skład reprezentacji Polski, który uda się do Francji:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Zagumny

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Winiarski

Atakujący: Mariusz Wlazły, Dawid Konarski

Środkowi: Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona

Libero: Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje