Reklama

Reklama

Ferdinando de Giorgi trenerem reprezentacji Polski siatkarzy

Włoch Ferdinando de Giorgi został trenerem reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn - poinformował oficjalnie Polski Związek Piłki Siatkowej. Po raz pierwszy w karierze poprowadzi drużynę narodową.

"Zarząd PZPS jednogłośnie zatwierdził Ferdinando de Giorgiego na trenera kadry narodowej mężczyzn 2017-2020" - ogłosił związek. Jego kandydaturę przyjęto jednomyślnie.

Reklama

55-letni de Giorgi od ponad roku prowadzi ZAKS-ę Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył tytuł mistrza Polski. Według umowy, będzie trenował ZAKS-ę tylko do końca sezonu, potem zajmie się wyłącznie reprezentacją.

Włoski szkoleniowiec na stanowisku selekcjonera zastąpił Stephane'a Antigę, który prowadził "Biało-czerwonych" od 2013 roku.

PZPS zdecydował się nie przedłużać kontraktu z Antigą po igrzyskach w Rio, na których Polacy odpadli w ćwierćfinale. Francuz w ostatnich dniach związał się z federacją Kanady i poprowadzi tamtejszą reprezentację.

De Giorgi pracuje w polskiej lidze, ma pełny przegląd potencjalnych kadrowiczów i zna siatkarskie środowisko w naszym kraju - to wszystko jest jego atutem. Włoski trener ma na koncie wiele sukcesów zarówno jako trener, jak i zawodnik, ale w swojej karierze szkoleniowej nie prowadził jeszcze drużyny narodowej.

O stanowisko trenera polskiej kadry ubiegało się 16 kandydatów zagranicznych. W finałowej rozgrywce znalazło się trzech, oprócz de Giorgiego byli to: inny Włoch Mauro Berruto i Bułgar Radostin Stojczew.

Oficjalna prezentacja nowego selekcjonera odbędzie się w czwartek 22 grudnia o godz. 14 na specjalnej konferencji prasowej. Wtedy też PZPS poinformuje również o ceremonii i meczu otwarcia mistrzostw Europy siatkarzy, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje