Reklama

Reklama

El. ME siatkarzy: Polska - Macedonia 3:0

Polscy siatkarze pokonali w Lublanie Macedonię 3:0 (25:19, 25:19, 25:21) w swoim ostatnim meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. "Biało-czerwoni" już wcześniej zapewnili sobie awans.


Z sześciu meczów, jakie "Biało-czerwoni" rozegrali w dwóch turniejach kwalifikacyjnych, przegrali jeden - w piątek ze Słowenią 2:3. W sobotę pokonali Łotwę 3:0 i zapewnili sobie udział w czempionacie Starego Kontynentu.

W pierwszym turnieju, który odbył się przed tygodniem we Wrocławiu podopieczni Stephane'a Antigi zanotowali komplet zwycięstw. W trzech spotkaniach oddali tylko jednego seta.

Trener Polaków w ostatnim meczu zespołu w Lublanie postanowił dać szansę zawodnikom, którzy do tej pory mniej grali. W wyjściowym składzie po raz pierwszy znalazł się chociażby przyjmujący Mateusz Mika, który w drużynie zastąpił kontuzjowanego Michała Kubiaka. 

Reklama

Macedończycy nie potrafili znaleźć recepty na zatrzymanie "Biało-czerwonych". Pierwsze dwa sety zakończyły się bardzo szybko, a przewaga Polaków była znaczna. Bardzo dobrze spisał się przyjmujący Mika oraz atakujący Grzegorz Bociek. Oba sety wygrali do 19.

Kłopoty pojawiły się na początku trzeciej partii, kiedy rywale wyszli nawet na czteropunktowe prowadzenie (8:4). Później jednak podopieczni Antigi skoncentrowali się i zakończyli mecz w trzech setach, zwyciężając w ostatnim do 21.

"Biało-czerwoni" zajęli pierwsze miejsce w tabeli, a to zapewnia im bezpośredni awans do mistrzostw Starego Kontynentu, które zorganizują Bułgaria i Włochy w 2015 roku. 

W drugim niedzielnym meczu Słowenia wygrała z Łotwą 3:0 (25:18, 25:19, 25:20). Słowenia zajęła drugie miejsce i powalczy z Portugalią, Hiszpanią i Holandią w przyszłorocznym barażu.

Z innych turniejów eliminacyjnych udział w mistrzostwach Starego Kontynentu wywalczyli Finowie, Czesi i Chorwaci. W dwóch grupach odbyły się na razie tylko po trzy mecze, a ostateczne rozstrzygnięcia zapadną 1 czerwca. 

Polska - Macedonia 3:0 (25:19, 25:19, 25:21)

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Grzegorz Bociek, Karol Kłos, Mateusz Mika, Fabian Drzyzga - Paweł Zatorski (libero) - Michał Ruciak, Marcin Możdżonek.

Macedonia: Gjorgi Gjorgiev, Nikola Gjorgiev, Vlado Milev, Jovica Simovski, Risto Nikolov, Zoran Gjorgjevski - Vase Mihailov (libero) - Darko Angelovski (libero).

Końcowa tabela grupy A el. ME siatkarzy:

              M Z P sety pkt

1. Polska     6 5 1 17-4  16

2. Słowenia   6 5 1 16-11 11

3. Macedonia  6 1 5  8-15  5

4. Łotwa      6 1 5  5-16  4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama