Reklama

Reklama

Dziś mecz Polska - Brazylia w Lidze Światowej siatkarzy

Po piątkowej porażce 1:3 w Krakowie trener Brazylijczyków Bernardo Rezende załamywał ręce: "Nie jesteśmy już światową czołówką". To tylko kurtuazja? Dziś o 19.30 w Bydgoszczy kolejne starcie Polaków z "Canarinhos".

W bydgoskiej Łuczniczce polscy siatkarze walczyć będą o czwarte zwycięstwo z rzędu w Lidze Światowej.

Ich rywalami będą mistrzowie globu Brazylijczycy.

"Biało-czerwoni" są obecnie na fali. W piątek wygrali z "Canarinhos" w Krakowie 3:1. Liderami zespołu byli Mateusz Mika i Dawid Konarski, a z bardzo dobrej strony pokazał się także Piotr Nowakowski.

- Jestem bardzo szczęśliwy z kolejnej wygranej, ale przede wszystkim z postawy moich graczy. Zaprezentowali bardzo dojrzałą siatkówkę, ale przed nami jeszcze trudne spotkania i nie jesteśmy jeszcze u celu - mówił szkoleniowiec Stephane Antiga.

Reklama

Polscy siatkarze chcą zakwalifikować się do Final Six, bo, jak podkreślił rozgrywający Fabian Drzyzga, bez rywalizacji z najlepszymi drużynami nie uda im się odpowiednio przygotować do wrześniowych mistrzostw świata.

"Biało-czerwoni" są już blisko awansu do turnieju finałowego, który w dniach 16-20 lipca odbędzie się we Florencji, Obecnie w tabeli grupy A zajmują drugie miejsce, a do Włoch pojadą trzy ekipy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL