Reklama

Reklama

Co z Michałem Kubiakiem w polskiej kadrze? Nikola Grbić zabrał głos

Nikola Grbić - nowy selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce - przedstawił swoją wizję naszej kadry. - Nie potrzebuję żołnierzy, potrzebuję wojowników, bo idziemy na wojnę - powiedział Serb. Szkoleniowiec skomentował także sytuację kapitana "Biało-Czerwonych" - Michała Kubiaka.

Od dawna pojawiały się plotki, że to właśnie Nikola Grbić zostanie następcą Vitala Heynena w reprezentacji Polski. W środę Serb oficjalnie został ogłoszony nowym selekcjonerem i podpisał z PZPS-em kontrakt do zakończenia igrzysk olimpijskich w 2024 roku.

Nikola Grbić prowadzi nie tylko polską kadrę, ale i włoski klub - Sir Safety Perugia. Sternik ekipy z Półwyspu Apenińskiego Gino Sirci nie chciał się zgodzić na podwójną pracę trenera.

- Dwa i pół miesiąca temu powiedział mi, bym nie przyjmował polskiej oferty. Potem nie rozmawialiśmy o tym przez dłuższy czas. Zaznaczyłem w rozmowie z nim, że praca w klubie jest dla mnie bardzo ważna i chcę w nim zostać, ale zależy mi także na prowadzeniu polskiej kadry. Wyjaśniłem mu swoje powody. Nie był tym zachwycony i nie dał mi swojego błogosławieństwa, ale zaakceptował moją decyzję - powiedział Nikola Grbić podczas spotkania z dziennikarzami.

Reklama

Siatkówka. Nikola Grbić zdradza, jak może wyglądać reprezentacja Polski pod jego wodzą

Serb zdradził również, jak ma wyglądać jego sztab szkoleniowy.

- Część będzie przebywała ze mną, a druga grupa w Polsce. Sztab w około 90 procentach będzie się składał z Polaków. Jedno miejsce przewiduję dla osoby spoza waszego kraju. Będę teraz rozmawiał z różnymi krajowymi trenerami - zdradził.

Czytaj także: Niespotykanie spokojny trener. Nikola Grbić ma doprowadzić kadrę do olimpijskiego medalu

Nikola Grbić odniósł się także do sytuacji Michała Kubiaka - dotychczasowego kapitana drużyny, który miał zaplanować przerwę od występów w kadrze.

- Michał to lider reprezentacji i jej ikona. Znaczy także wiele w światowej siatkówce. Na pewno z nim porozmawiam - zapowiedział selekcjoner.

- Jeśli chcesz wygrać, to musisz wybrać najmocniejszy zespół na ten moment. Graczy, którzy będą dawać z siebie 100 procent cały czas. Trzeba wziąć pod uwagę zmianę pokoleniową. Ważne, by młodzi dołączali do składu i uczyli się od doświadczonych kolegów. Muszę zobaczyć, jak wiele poszczególni siatkarze mogą się jeszcze poprawić i ile mogą dać zespołowi, a wtedy dokonam wyboru - dodał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama