Reklama

Reklama

Castellani: Jesteśmy w stanie ograć Kubańczyków

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Daniel Castellani na piątkowej konferencji prasowej przed meczami Ligi Światowej z Kubą, jakie zostaną rozegrane w sobotę i w niedzielę w Łodzi zapewnił, że jego zespół jest gotowy podjąć skuteczną walkę z tym rywalem.

"Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są te mecze. Nie jesteśmy jeszcze w miejscu, w którym chcielibyśmy być, jednak wiele elementów w naszej grze uległo już poprawie. Dotyczy to głównie przyjęcia i ataku, w których poprawiliśmy skuteczność o ok. 10 procent. Jesteśmy gotowi walczyć z Kubą i zakwalifikować się do finałowego turnieju LŚ" - powiedział Daniel Castellani.

Trener Kuby Orlando Samuels Blackood podkreślił, że w grupie D jeszcze trzy zespoły (Niemcy, Kuba i Polska - przyp. PAP) mają szansę na awans do finału LŚ, a mecze w Atlas Arenie będą miały kluczowe znaczenie na końcowy układ tabeli.

Reklama

"Pierwszy raz na konferencji widzę tak dużo osób. Chyba dlatego, że stawka spotkań jest wysoka. To bardzo silna grupa. Zrobimy jednak wszystko, by w meczach w Łodzi zapewnić sobie awans do finału. Mamy młodą drużynę, ale zawodnicy są w wysokiej formie. Jesteśmy już dobrze przygotowani i w najbliższym czasie możemy być najlepszą drużyną jaką Kuba do tej pory miała" - powiedział Blackood.

W sobotę i niedzielę na meczach Polski z Kubą w Atlas Arenie będzie w sumie ponad 27 tys. widzów. Sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej Bogusław Adamski powiedział, że w sobotę na trybunach zasiądzie ponad 13,5 tys. widzów, a w sprzedaży zostało jeszcze kilkadziesiąt wejściówek na niedzielę.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 14, a niedzielne o 16.30. Tradycyjnie przed Atlas Areną przygotowano "fanstrefę", w której będzie można m.in. kupić koszulki i szaliki reprezentacji Polski. Wiele atrakcji związanych z meczami Polski z Kubą dla kibiców przygotowało również Centrum Handlowe Manufaktura.

Podczas konferencji organizatorzy w imieniu zawodników i trenerów zaapelowali do kibiców, aby na meczach nie używali trąbek.

Po meczach w Łodzi Polaków czekają jeszcze pojedynki z Niemcami w Katowicach.

Kadra Polski na mecze z Kubą:

Daniel Pliński (PGE Skra Bełchatów), Paweł Zagumny (ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Bartosz Kurek (PGE Skra Bełchatów), Jakub Jarosz (ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Zbigniew Bartman (Prisma Taranto), Łukasz Żygadło (Itas Diatec Trentino), Paweł Zatorski (Domex Tytan AZS Częstochowa), Michał Ruciak (Zaksa Kędzierzyn Koźle), Piotr Gacek (PGE Skra Bełchatów), Patryk Czarnowski (ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Michał Bąkiewicz (PGE Skra Bełchatów), Grzegorz Łomacz (Jastrzębski Węgiel), Piotr Gruszka (Delecta Bydgoszcz), Marcin Możdżonek (PGE Skra Bełchatów).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje