Reklama

Reklama

Antiga: Nie lubię przegrywać. Kurek: Nie jesteśmy zadowoleni

Stephane Antiga mówi wprost: "Nie lubię przegrywać". Bartosz Kurek narzeka, że mecz z Serbią trwał aż pięć setów. Polska przegrała 2:3, ale wygrała grupę i dziś zagra z Francją w półfinale Ligi Światowej siatkarzy w Rio de Janeiro.

"Biało-czerwonym" wystarczyły wczoraj dwa sety, by zająć pierwsze miejsce w grupie, ale skończyło się na pięciosetowym pojedynku.

Reklama

Dziś o 17 naszym rywalem będzie Francja. Transmisja w Polsacie Sport, relacja na żywo w Interii.

- Mieliśmy już prawie kupione bilety do domu, ale udało się nam wygrać trudny mecz z mistrzem świata - nie ukrywał na konferencji prasowej trener Serbów Nikola Grbić.

- Dlatego jestem szczęśliwy z wygranej mojego zespołu, bo każdy miał w niej udział. Każdy zawodnik przyczynił się do zwycięstwa. Dwa miesiące ciężkiej pracy nie zostały zaprzepaszczone z powodu jednego słabszego dnia. Nie wiem, co będzie jutro. Jesteśmy w półfinale na prestiżowym turnieju, zagramy przeciwko bardzo mocnej drużynie. Boisko wszystko zweryfikuje - dodał.

- Nie lubię przegrywać - odparł trener Polaków Stephane Antiga.

- Zakwalifikowaliśmy się do półfinału z pierwszego miejsca, ale powinniśmy grać lepiej, mieć większa kontrolę na bloku i w ataku - nie ukrywał Francuz.

- Mogliśmy wygrać wcześniej, ale nie udało się. Jutro musimy być silniejsi. Jesteśmy już skupieni na kolejnym pojedynku - podsumował.

Także Bartosz Kurek nie był szczęśliwy po długim, w dodatku przegranym meczu.

- Nie jesteśmy zadowoleni, że ten mecz trwał pięć setów. Chcieliśmy zakwalifikować się z pierwszego miejsca w grupie, więc po wygranej w trzecim secie mieliśmy już zagwarantowaną pozycję - powiedział.

- Chcieliśmy skończyć mecz najszybciej jak się da, ale z drugiej strony nie graliśmy dobrze przeciwko Włochom, więc chcieliśmy utrzymać poziom gry i złapać nasz rytm gry - wyjaśnił.

- Wiemy że Francja to doskonała drużyna, więc spodziewamy się trudnego pojedynku - przyznał.

Dowiedz się więcej na temat: Stephane Antiga | Bartosz Kurek | siatkówka | liga światowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje