Reklama

Reklama

Andrzej Wrona nie pojedzie na zgrupowanie do Spały

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Stephane Antiga nie zabierze środkowego Andrzeja Wrony na zgrupowanie do Spały przed memoriałem Huberta Wagnera i Pucharem Świata. Wrona razem z kadrą wywalczył złoty medal na ostatnich mistrzostwach świata.

Kadra siatkarzy zakończyła tygodniowe zgrupowanie w Arłamowie, gdzie trener Antiga miał do dyspozycji 16 zawodników. Na zgrupowanie do Spały, które rozpocznie się 12 sierpnia, Francuz zabrał 15 siatkarzy.

Zabraknie Andrzeja Wrony, złotego medalisty ostatnich mistrzostw świata. W reprezentacji pozostało więc czterech środkowych: Bieniek, Kłos, Nowakowski i Możdżonek.

Nasi siatkarze przygotowują się do Pucharu Świata. W dniach 8-23 września będą mieć pierwszą szansę na zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Ważnym etapem przygotowań będzie XIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Zostanie on rozegrany od 22 od 24 sierpnia, a rywalami "Biało-czerwonych" będą Japończycy, Irańczycy i Francuzi.

Na Puchar Świata Antiga może zabrać 14 siatkarz. Najprawdopodobniej podziękuje jeszcze jednemu przyjmującemu, gdyż obecnie w kadrze jest ich pięciu.

Kadra narodowa mężczyzn na zgrupowanie w Spale:

Reklama

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak (K), Artur Szalpuk, Wojciech Włodarczyk, Mateusz Mika

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek

Libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje