Reklama

Reklama

Andrea Gardini chciałby zostać selekcjonerem siatkarskiej reprezentacji Polski

Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Vitala Heynena na stanowisku selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski. Chęć pracy z polską kadrą wyraził Andrea Gardini, jeden z najbardziej utytułowanych włoskich siatkarzy w historii.

Polska siatkówka przechodzi przez spore zmiany. Niedawno Sebastian Świderski zastąpił Jacka Kasprzyka na stanowisku prezesa PZPS, ale wciąż nieznane jest nazwisko nowego selekcjonera kadry.

Po zakończonych mistrzostwach Europy funkcję trenera przestał pełnić Vital Heynen. Nie jest jeszcze w stu procentach postanowione, czy Belg nie wróci na stanowisko, ale szanse na to są niewielkie. PZPS szuka nowego kandydata.

Jednym z nich może być Andrea Gardini, obecny trener Jastrzębskiego Węgla, z którym w zeszłym roku sięgnął po mistrzostwo Polski. 56-letni Włoch w przeszłości był znakomitym środkowym - to dwukrotny medalista olimpijski, mający trzy złota mistrzostw świata i aż pięć złotych medali mistrzostw Europy. 

Reklama

Andrea Gardini kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski

- Jak każdy szkoleniowiec, jestem zainteresowany pracą z Polakami. Reprezentacja Polski to fantastyczne wyzwanie, z nią można wygrać wszystko. Nie sądzę, że znalazłby się jakikolwiek trener na świecie, który nie chciałby jej prowadzić - powiedział Gardini, cytowany przez "TVP Sport".

Szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla narzekał jednak na niejasne wytyczne federacji, która nie sprecyzowała jeszcze swoich oczekiwań wobec nowego selekcjonera, ani nie ogłosiła terminu zgłaszania kandydatur do konkursu.

Nie wiadomo także, jak na ewentualne łączenie pracy selekcjonera z trenowaniem klubu, zareagowaliby działacze Jastrzębskiego Węgla.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama