Reklama

Reklama

Andrea Anastasi straci posadę trenera polskich siatkarzy?

Los selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy wydaje się przesądzony. Włoch Andrea Anastasi w przyszłym tygodniu ma stracić posadę - informuje "Przegląd Sportowy".

Wkrótce mamy też poznać nazwisko nowego trenera polskiej drużyny.

Jak pisze gazeta, w czwartek ma się zebrać zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który będzie głosował zmianę na stanowisku selekcjonera.

- Najpierw porozmawiamy z Andreą, ale przyznaję, że związek prowadzi wiele rozmów - powiedział gazecie prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

"PS" informuje, że odchodzącemu trenerowi trzeba będzie wypłacić więcej niż dziesięć pensji, gdyż kontrakt kończy się na mistrzostwach świata w Polsce, które odbędą się we wrześniu 2014 roku.  

Reklama

2 października Anastasi spotkał się w Warszawie z członkami prezydium zarządu i Wydziału Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej i przedstawił informację dotyczącą nieudanego występu reprezentacji podczas ostatnich mistrzostw Europy oraz poprzednich zawodów międzynarodowych.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej jest jedynym organem posiadającym kompetencje do podejmowania decyzji personalnych związanych z obsadą szkoleniową kadr narodowych.

W rozgrywanych w Danii i Polsce mistrzostwach Europy "Biało-czerwoni" nie awansowali nawet do ćwierćfinału. Polacy w barażu przegrali z Bułgarią 2:3, co oznaczało pożegnanie z turniejem. Ostatecznie podopieczni Andrei Anastasiego zostali sklasyfikowani na 9. miejscu. Złoty medal zdobyli Rosjanie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy