Reklama

Reklama

15 tys. widzów obejrzy mecze Orłów w Memoriale Wagnera

Na meczach z Bułgarią i Rosją w sobotę i poniedziałek będzie komplet 15 tysięcy widzów w Kraków Arenie. Są jeszcze bilety na niedzielny mecz Polski z Chinami w 12. Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Francuski trener polskiej kadry siatkarzy Stephane Antiga nie krył radości, że ostatni sprawdzian jego podopiecznych przed mistrzostwa świata będzie oglądać tylu widzów.

Reklama

- Hala w Krakowie jest bardzo ładna. To fantastyczne uczucie grać w niej przy pełnych trybunach - powiedział opiekun "Biało-czerwonych" podczas piątkowej konferencji prasowej.

Potwierdził, że najbardziej wartościowych sprawdzianem podczas krakowskiej imprezy będzie pojedynek z Rosją.

- Nie dane mi było poznać Huberta Wagnera, ale wiem, że to postać, która na stałe wpisała się w historię polskiej siatkówki. Dobrze, że jest organizowany już od kilkunastu lat memoriał poświęcony jego pamięci - uważa Antiga.

Pierwszy turniej pamięci legendarnego trenera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze.

Pięciokrotnie zwyciężyli Polacy, dwa razy Holendrzy, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły Rosji, Niemiec, Włoch i Brazylii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje