Reklama

Reklama

World Grand Prix: Polki wiceliderkami drugiej dywizji

Polskie siatkarki z kompletem zwycięstw zakończyły pierwszy turniej z cyklu World Grand Prix drugiej dywizji. W ostatnim meczu grupy J w Limie pokonały Peru 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:20).

Po trzech dniach zmagań w obu turniejach (grupy J i K) drugiej dywizji WGP po trzy zwycięstwa - oprócz Polek - zanotowały także grające w Portoryko Holenderki, które na dodatek nie straciły żadnego seta.

Międzynarodowa Federacja Siatkówki dokonała sporych zmian w organizacji turniejów World Grand Prix. Rozgrywki zostały podzielone na trzy dywizje, a z racji zajmowanego miejsca w rankingu FIVB (15. lokata) "Biało-czerwone" w tym roku występują na zapleczu elity. W fazie eliminacyjnej nie zmierzą się więc z potentatami - Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Rosją czy Włochami.

Reklama

Rywalizacja w drugiej dywizji nie oznacza, że Polki nie mają szans udziału w Final Six. Jedno miejsce w imprezie zarezerwowane jest dla zwycięzcy turnieju finałowego drugiej dywizji, który odbędzie się w Koszalinie (14-16 sierpnia). Polski zespół, jako gospodarz, ma zapewniony w nim udział bez względu na wyniki uzyskane w rundach eliminacyjnych. Stawkę finalistów uzupełnią trzy ekipy z najlepszym bilansem punktowym uzyskanym we wszystkich trzech turniejach.

Po turnieju w Limie polskie siatkarki przeniosą się do innego peruwiańskiego miasta - Trujillo, gdzie ponownie zmierzą się z reprezentacją gospodarzy oraz Portoryko i Kubą. Na zakończenie fazy grupowej - w holenderskim Doetinchem - znów zagrają z Belgijkami, Portorykankami oraz Holenderkami.

Dla Polski jest to jedenasty występ w rozgrywkach WGP. Dotychczas "Biało-czerwonym" dwukrotnie udało się zakwalifikować do turnieju finałowego i dwukrotnie zajęły w nim szóste miejsce. Przed rokiem zostały sklasyfikowane na 15. pozycji, wygrywając tylko dwa z dziewięciu spotkań.

Tabela drugiej dywizji WGP:

               M   Z  P  Sety

1. Holandia    3   3  0  9-0

2. Polska      3   3  0  9-3

3. Belgia      3   2  1  7-3

4. Portoryko   3   2  1  6-3

5. Peru        3   1  2  4-7

6. Argentyna   3   1  2  3-7

7. Kanada      3   0  3  2-9

8. Kuba        3   0  3  1-9


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje