Reklama

Reklama

World Grand Prix: Kanada - Polska 1:3

Polskie siatkarki wygrały w Carolinie z Kanadą 3:1 na zakończenie swojego udziału w turnieju 2. dywizji World Grand Prix w Portoryko. Wcześniej pokonały Bułgarię 3:0 i przegrały z gospodyniami 1:3.

Na początku spotkania przewagę miały Polki, ale z powodu trochę nerwowej gry na pierwszą przerwę techniczną zeszły z najmniejszym możliwym prowadzeniem (8:7).

Potem "Biało-czerwone" były jednak skuteczniejsze. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:11, seta wygrały do 18, a decydujący punkt zdobyła Aleksandra Sikorska.

W drugim secie sytuacja się odwróciła. To Kanadyjki były lepszą drużyną, a nasza gra się "posypała". Szwankowało przyjęcie, nie było punktów z kontrataku, pojawiły się proste błędy, co rywalki wykorzystywały.

Reprezentacja "Klonowego Liścia" zwyciężyła 25:20, doprowadzając do remisu 1:1.

Reklama

W trzeciej partii nasze siatkarki cały czas musiały gonić. Jeśli tylko udawało się Polkom wyrównać (5:5, 13:13), to rywalki zawsze ponownie potrafiły odskoczyć.

Trener Jacek Nawrocki brał czasy, ale niewiele to pomagało.

Po serii punktowej "Biało-czerwone" wyrównały na 21:21, potem trwała walka punkt za punkt zakończona po naszej myśli zwycięstwem 28:26.

Czwartego seta w pierwszej piątce zaczęła Agnieszka Kąkolewska (w miejsce Sikorskiej), która dała dobrą zmianę w poprzedniej partii, oraz Aleksandra Wójcik (zamiast Eweliny Sieczki).

Polki podbudowane wygraną w poprzednim secie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Teraz Kanadyjki miały problem, żeby zakończyć swoje akcje, a "Biało-czerwone" tylko powiększały przewagę.

Ostatecznie zwyciężyły 25:17, a w całym meczu 3:1.

W drugim turnieju, który odbędzie się w dniach 10-12 lipca w Argentynie, podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają ponownie z Kanadą oraz z Holandią i także z gospodyniami.

Bez względu na wyniki Polki mają zagwarantowany udział w turnieju finałowym drugiej dywizji World Grand Prix, który odbędzie się od 31 lipca do 2 sierpnia w Lublinie.

Kanada - Polska 1:3 (18:25, 25:20, 26:28, 17:25)

Kanada: Brittney Page, Jaimie Thibeault, Tabitha Love, Marisa Field, Shanice Marcelle, Jennifer Lundquist, Tesca Andrew-Wasylik (libero) oraz Lisa Barclay, Brittany Habing, Dana Cranston.

Polska: Zuzanna Efimienko (16 punktów), Ewelina Sieczka (6), Natalia Piekarczyk (1), Tamara Kaliszuk (21), Aleksandra Sikorska (3), Anna Grejman (15), Aleksandra Krzos (libero) oraz Ewelina Tobiasz, Aleksandra Wójcik (9), Daria Paszek (1), Agnieszka Kąkolewska (3).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama