WGP siatkarek: Polska - Kanada 3:0

Siatkarska reprezentacji Polski kobiet pokonała 3:0 (25:22, 25:9, 25:23) Kanadę w drugim meczu turnieju II dywizji World Grand Prix w Neuquen (Argentyna). Wcześniej Polki pokonały Chorwatki, a w nocy z niedzieli na poniedziałek zagrają z Argentynkami.

Do sobotniego meczu "Biało-czerwone" podchodziły w znakomitych nastrojach po efektownej, chociaż planowanej, wygranej z Chorwacją 3:0. Kanadyjki w takim samym stosunku pokonały gospodynie turnieju - Argentynki.

Podopieczni Jacka Nawrockiego zaczęły od dobrej zagrywki Joanny Wołosz i objęły prowadzenie 3:0. Następnie na zagrywce stanęła Malwina Smarzek, która również nękała Kanadyjki tym elementem, schodząc na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:1.

Kanadyjki obudziły się i zbliżyły się do "Biało-czerwonych" na odległość dwóch "oczek". Polski szybko odpowiedziały i na drugą przerwę techniczną schodziły z pięcioma punktami zaliczki (16:11).

Końcówka była jednak nerwowa, bo siatkarki z kraju klonowego liścia znów doskoczyły na dwa punkty. Dobre ataki Bereniki Tomsi i Malwiny Smarzek sprawiły jednak, że to Polski schodziły z parkietu, prowadząc 1:0 w setach.

"Biało-czerwone" znakomicie rozpoczęły również drugą partię i objęły prowadzenie 8:2. Kanadyjki nie mogły znaleźć odpowiedniego rytmu i samego popełniały proste błędy, prezentując Polkom kolejne punkty (18:9).

Szkoleniowiec rywalek, Marcello Abbondanza robił wszystko, aby zatrzymać serię błędów, ale nie potrafił wpłynąć na swoje zawodniczki i reprezentantki Polski wygrały drugiego seta - do 9.

Początek trzeciej partii był inny. To Kanadyjki objęły prowadzenie i prowadząc z wynikiem 8:6 zeszły na pierwszą przerwę techniczną.

Polki odzyskały prowadzenie przy stanie 11:10, a na drugiej przerwie technicznej miały już cztery punkty przewagi nad zespołem Abbondanzy.

"Biało-czerwone" roztrwoniły przewagę, ale dzięki świetnej końcówce zakończyły trzeciego seta zwycięstwem - do 23.

Ostatnie spotkanie tej serii gier Polki rozegrają w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu. Rywalem zespołu Nawrockiego będzie Argentyna.

Kolejny turniej odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniach 14-16 lipca Polki zagrają z Argentyną, Koreą Południową oraz Peru, a tydzień później w Korei rozegra ostatni turniej w fazie zasadniczej World Grand Prix.

Polska - Kanada 3:0 (25:22, 25:9, 25:23)

Polska: Malwina Smarzek, Berenika Tomsia, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Grajber, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Joanna Wołosz, Agata Witkowska (libero) - Patrycja Polak, Małgorzata Jasek.

Kanada: Alexa Lea Gray, Lucille Charuk, Michaela Reesor, Jennifer Cross, Sarah Chase, Danielle Smith, Brianna Beamish (libero) - Elizabeth Wendel, Kyla Richey, Danielle Brisebois, Alicia Ogoms, Megan Cyr.