Reklama

Reklama

WGP siatkarek: Polki kontra Azjatki w kolejnej rundzie

Reprezentacje Korei Południowej, Chin oraz Tajwanu będą kolejnymi rywalami polskich siatkarek podczas drugiej serii spotkań World Grand Prix, która rozpocznie się w piątek w chińskim Foshan.

Po trzech meczach Polki zajmują 10. lokatę w klasyfikacji generalnej cyklu. "Biało-czerwone" na inaugurację turnieju w Łodzi pokonały Serbię 3:2 oraz przegrały z Włoszkami 1:3 i Brazylią 2:3.

Reklama

Podopieczne Alojzego Świderka w poniedziałkowy wieczór odleciały do Chin i po 11 godzinach podróży lotu zameldowały się w Foshan, leżącym nieopodal Kantonu. W klubie z tego miasta - Evergrande występuje Katarzyna Skowrońska-Dolata, która po zdobyciu mistrzostwa Chin postanowiła przedłużyć kontrakt o kolejny sezon.

W składzie Polski nastąpiła jedna zmiana. Środkową Monikę Martałek zastąpiła zaledwie 17-letnia Agnieszka Kąkolewska. Wychowanka Energetyka Poznań, występujące obecnie w SMS-ie Sosnowiec wspólnie z reprezentacją przygotowywała się do turnieju WGP i dość nieoczekiwanie dołączyła do 14-osobowej kadry.

Po turnieju w Chinach, Polki przeniosą się do Tajwanu, gdzie zagrają z gospodyniami, Dominikaną i Włochami. Do Final Six, który odbędzie się w chińskim Makau (27 czerwca - 1 lipca), awansuje pięć najlepszych drużyn oraz Chiny jako gospodarz.

Program grupy G (Foshan):

piątek, 15 czerwca

Korea Płd. - Polska (10.00)

Chiny - Tajwan (13.30)

sobota, 16 czerwca

Tajwan - Polska (10.00)

Chiny - Korea Płd. (13.30)

niedziela, 17 czerwca

Tajwan - Korea Płd. (10.00)

Chiny - Polska (13.30)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje