Reklama

Reklama

WGP siatkarek - Polki grają już tylko o punkty i prestiż

Meczami z Serbią, Argentyną i Chinami polskie siatkarki zakończą swój udział w tegorocznym cyklu World Grand Prix. Podopieczne Piotra Makowskiego, które dotąd wygrały tylko jedno spotkanie, nie mają już żadnych szans na awans do turnieju finałowego.

Polki w sześciu spotkaniach zdobyły zaledwie cztery punkty i zajmują odległe, 16. miejsce w klasyfikacji WGP. W tabeli prowadzą Chiny (17 pkt), przed Japonią (17) i Serbią (16). Chinki i Serbki oraz Argentynki będą rywalkami "Biało-czerwonych" w najbliższym i ostatnim jednocześnie turnieju rundy zasadniczej, który odbędzie się w chińskim Wuhan.

Reklama

Mecze w Chinach dla polskiego zespołu mają jednak duże znaczenie. Im wyższa lokata w klasyfikacji WGP, tym więcej punktów do rankingu Międzynarodowej Federacji Siatkówki. Zespoły w zależności od zajmowanych miejsc, otrzymują również premie finansowe w każdym z turniejów.

Dla Polek będą to też ważne sprawdziany przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy (6-14 września), które rozegrane zostaną w Niemczech i Szwajcarii. Serbia, z którą Polki zmierzą się w piątek, jest jednym z rywali grupowych w europejskim czempionacie.

W turnieju finałowym w Sapporo (28 sierpnia - 1 września) zagra pięć najlepszych drużyn oraz Japonia jako gospodarz. Szansę na udział w Final Six przed ostatnią rundą ma jeszcze 10 drużyn.

Program spotkań grupy N (godziny czasu polskiego):

piątek

Polska - Serbia (10.00)

Chiny - Argentyna (13.30)

sobota

Argentyna - Serbia (10.00)

Chiny - Polska (13.30)

niedziela

Polska - Argentyna (10.00)

Chiny - Serbia (13.30).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama