Reklama

Reklama

Tokio 2020. Skład reprezentacji Polski siatkarek na turniej kwalifikacyjny

Trener reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki ogłosił 14-osobowy skład kadry na rozpoczynający się w piątek we Wrocławiu turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Rywalkami "Biało-Czerwonych" będą kolejno: Portoryko, Tajlandia i mistrz świata Serbia.

Awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie wywalczy tylko zwycięzca turnieju. Może się okazać, że dla reprezentacji Polski będzie to jedyna szansa na wywalczenie olimpijskich paszportów.

23 sierpnia w Atlas Arenie w Łodzi rozpoczną się mistrzostwa Europy kobiet, których współgospodarzem, obok Turcji, Węgier i Słowacji, jest Polska.

Skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny:

Klaudia Alagierska -  ŁKS Commercecon Łódź, środkowa

Reklama

Zuzanna Efimienko-Młotkowska - ŁKS Comercecon Łódź, środkowa

Martyna Grajber - KPS Chemik Police, przyjmująca

Agnieszka Kąkolewska - Pomi Casalmaggiore (przechodzi do Savino Del Bene Scandicci), środkowa

Martyna Łukasik - KPS Chemik Police, atakująca

Paulina Maj-Erwardt - BKS Profi Credit Bielsko-Biała, libero

Natalia Mędrzyk - KPS Chemik Police, przyjmująca

Marlena Pleśnierowicz - KPS  Chemik Police, rozgrywająca

Malwina Smarzek-Godek - Zanetti Bergamo (Włochy), atakująca

Maria Stenzel - Grot Budowlani Łódź, libero

Magdalena Stysiak - Grot Budowlani Łódź (przechodzi do Savino Del Bene Scandicci), atakująca

Kamila Witkowska - KS DevelopRes Rzeszów, środkowa

Joanna Wołosz - Imoco Volley Conegliano (Włochy), rozgrywająca

Katarzyna Zaroślińska-Król - KS DevelopRes Rzeszów, atakująca

Terminarz spotkań turnieju kwalifikacyjnego:

Piątek, 02.08

17:00 Serbia - Tajlandia

20:30 Polska - Portoryko

Sobota, 03.08

17:00 Serbia - Portoryko

20:30 Polska - Tajlandia

Niedziela, 04.08

17:00 Tajlandia - Portoryko

20:30 Polska - Serbia

Terminarz spotkań meczów grupy B mistrzostw Europy 2019 siatkarek:

Piątek, 23 sierpnia:

14:00 Belgia - Ukraina

17:30 Włochy - Portugalia

20:30 Polska - Słowenia

Sobota, 24 sierpnia:

18:00 Belgia - Słowenia

20:30 Portugalia - Polska

Niedziela, 25 sierpnia:

18:00 Słowenia - Portugalia

20:30 Ukraina - Włochy

Poniedziałek, 26 sierpnia:

18:00 Włochy - Belgia

20:30 Polska - Ukraina

Wtorek, 27 sierpnia:

18:00 Portugalia - Belgia

20:30 Włochy - Słowenia

Środa, 28 sierpnia:

17:30 Belgia - Polska

20:00 Ukraina - Słowenia

Czwartek, 29 sierpnia:

18:00 Portugalia - Ukraina

20:30 Polska - Włochy

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama