Reklama

Reklama

Spodek będzie gotowy na czas

W czerwcu powinny się zakończyć prace modernizacyjne w katowickim "Spodku", który we wrześniu będzie jedną z aren siatkarskich mistrzostw Europy kobiet. Testem dla hali mógłby być sierpniowy turniej eliminacyjny do mistrzostw świata mężczyzn.

"W związku z przygotowaniami do ME hala została wyłączona z użytku z uwagi na mnogość wykonywanych prac. Trwa m.in. wymiana oświetlenia i instalacji elektrycznej, będzie nowy system monitoringu i zabezpieczenia przeciwpożarowego, zmodernizowane zostaną szatnie. Do imprezy przygotowuje się też miasto, wykorzystamy doświadczenia z Ligi Światowej. Powstaną strefy kibica, dodatkowe punkty gastronomiczne, w których będzie można też obejrzeć transmisje z turnieju. Jest jeszcze sporo do zrobienia ale prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Oczywiście chcielibyśmy zorganizować +testową+ imprezę wcześniej, na razie jednak za wcześnie na szczegóły" - powiedział prezydent Katowic Piotr Uszok podczas konferencji prasowej.

Reklama

"Katowice zawsze były przychylne siatkówce i od strony organizacyjnej wszystkie imprezy udawały się tu świetnie. Gorzej bywało pod względem sportowym. Mamy nadzieję, że teraz będzie lepiej. Jest nowy trener Jerzy Matlak - mający bardzo dobry kontakt z drużyną, który przygotuje zespół do walki o miejsce medalowe. Bo taki jest cel. Jesteśmy pod stałą +obserwacją+ federacji europejskiej (CEV), która od strony organizacyjnej nie widzi problemów" - dodał prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

Budżet mistrzostw szacowany jest na około 16-17 mln złotych i - jak przyznał Przedpełski - do jego "domknięcia" brakuje "kilku milionów". Do 9 kwietnia trwa rozpisany przez związek konkurs na maskotkę turnieju.

Mistrzostwa rozegrane zostaną od 25 września do 4 października w Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy i Wrocławiu z udziałem 16 zespołów.

Polki w grupie A zmierzą się w Łodzi z Hiszpanią, Holandią i Chorwacją. W Katowicach odbędą się spotkania grupy D (Słowacja, Azerbejdżan, Serbia, Czechy) oraz jednej z dwóch grup w fazie play off. Gospodarzem półfinałów i finału będzie Łódź.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy