Reklama

Reklama

Siatkówka. Julia Twardowska: Celem dobre występy w sparingach

W ​ obecnym sezonie polska drużyna narodowa siatkarek rozgrywa tylko spotkania towarzyskie. Jednak brak docelowej imprezy nie oznacza braku motywacji do pracy - uważa kapitan zespołu Julia Twardowska. - Celem jest dobre zaprezentowanie się w sparingach - podkreśliła.

Jak dodała, każda zawodniczka chce także wykorzystać powołanie do kadry Polski "dla swoich celów". Chodzi o odbudowanie formy po długotrwałej przerwie w treningach i grach, co było spowodowane pandemią koronawirusa.

- Widać było w spotkaniach w Czeszkami, że potrafiłyśmy się zmobilizować. Trzeba zwrócić uwagę, że w naszym zespole sporo dziewczyn debiutowało w drużynie narodowej. W takiej sytuacji każda siatkarka chce się pokazać z jak najlepszej strony. Nie trzeba więc było specjalnej mobilizacji z zewnątrz - powiedziała Twardowska.

Reklama

Przyznała, że przyjeżdżając na pierwszą część zgrupowania (którą zakończyły pojedynki z Czeszkami) czuła "głód siatkówki". - Izolacja trwała naprawdę długo. Nie bałam się przyjechać do Szczyrku, zakażenia. Były robione testy na obecność koronawirusa, wprowadzono też odpowiednie procedury - zaznaczyła.

W dwumeczu z Czeszkami polskie siatkarki pokonały 30 czerwca tę reprezentację 3:0 (25:14, 25:19, 25:19), w rozegranym dodatkowo secie było 24:26, a dzień później 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13). Oba spotkania towarzyskie rozegrano w Wałbrzychu.

- Mamy nowy skład, jest dużo nowych dziewczyn, ale bardzo szybko się zgrałyśmy. Widać to było w trakcie tych spotkań kontrolnych, szczególnie w pierwszym. W drugim miałyśmy swoje problemy, ale liczy się, że odniosłyśmy zwycięstwo, a po ciężkim początku potrafiłyśmy się podnieść - powiedziała zawodniczka.

Obecna drużyna narodowa przygotowuje się w Szczyrku do pojedynków z reprezentacją Szwajcarii, które zostaną rozegrane pod koniec lipca w Łodzi.

- Z tego co słyszałam, drużyna Szwajcarii to też bardzo młody zespół. Rzadko grałyśmy przeciwko niej. Dopiero na odprawach zobaczymy bardziej szczegółowo na co ją stać.

Poinformowała, że jej zespół ligowy E.Leclerc Radomka przygotowania do sezonu rozpocznie 24 lipca. Zawodniczka nie wie jeszcze, kiedy dołączy do drużyny.

Autor: Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje