Reklama

Reklama

Siatkarska LN. Polska - Korea Płd. 3:0

Polskie siatkarki rozgromiły w holenderskim Apeldoorn Koreę Południową 3:0. To trzecie zwycięstwo podopiecznych Jacka Nawrockiego w Siatkarskiej Lidze Narodów.

"Biało-Czerwone" w Apeldoorn przegrały z Holandią i Brazylią po 0:3. W obu tych spotkaniach Polki fragmentami prezentowały się naprawdę dobrze. To było jednak za mało, żeby faworyzowanym drużynom "urwać" przynajmniej seta, choć były tego blisko. Kluczowy z naszego punktu widzenia był jednak mecz z Koreankami, które przyjechały do Holandii bez swojej największej gwiazdy Kim Yeon-koung.

Selekcjoner "Biało-Czerwonych" Jacek Nawrocki desygnował do gry "żelazny" skład na czele z Malwiną Smarzek. Polki wyśmienicie rozpoczęły spotkanie. Bardzo dobrze nasz zespół prezentował się w bloku, a prym w tym elemencie wiodła Agnieszka Kąkolewska. "Swoje" zrobiła również Smarzek w ataku. Co więcej, punkt zdobyła również Agata Witkowska. Libero przebiła piłkę sposobem górnym, Koreanki myślały, że będzie aut. Ich ocena okazała się błędna - piłka wpadła w sam narożnik boiska. Po udanym ataku z krótkiej Kąkolewskiej było 8:3.

Nasze zawodniczki poczuły się chyba zbyt pewnie, bo przytrafił im się moment dekoncentracji. Błędy wykorzystały Koreanki, które zdobyły kilka punktów w jednym ustawieniu (7:9). Niemoc "Biało-Czerwonych" przerwała w końcu Smarzek. Od tego momentu oglądaliśmy prawdziwy popis polskiej drużyny. Od zagrywki przez blok, atak i obronę wszystko funkcjonowało jak należy. Polki rozgromiły Koreanki w tej partii 25:11, a ostatni punkt zdobył blokiem duet Kąkolewska - Natalia Mędrzyk. Zresztą w tym elemencie siatkarki Nawrockiego miały ogromną przewagę - 6 do 1.

W drugim secie Polki nie zamierzały "odpuścić". Od początku narzuciły swój styl gry. Podbijały dużo piłek w obronie, a Martyna Pleśnierowicz umiejętnie kierowała piłki, często prowadząc grę przez środek, gdzie Kąkolewska i Zuzanna Efimienko-Młotkowska praktycznie się nie myliły. Ułatwiała tym samy zadanie skrzydłowym. Na pierwszej przerwie technicznej Polki prowadziły 8:3. Nasz zespół kontrolował wydarzenia na boisku.

Podobnie jak, w inauguracyjnej partii, przydarzyła się chwila przestoju. W ataku pomyliły się Martyna Grajber i Smarzek. Na szczęście nie trwało to długo. Błąd wywołał u Smarzek sportową złość. Już do końca tej partii była nie do zatrzymania dla Koreanek. Na dodatek, tak jak i pozostałe koleżanki z zespołu, znakomicie spisywała się w bloku. Efektownie w pojedynkę zatrzymała Lee Jaeyeong (21:13). W końcówce trener Nawrocki dokonał podwójnej zmiany - na boisku pojawiły się Julia Nowicka i Martyna Łukasik. To właśnie zawodniczka Trefla Proximy Kraków zakończyła tę partię mocnym atakiem po skosie (25:15).

Reklama

Mimo dwóch wysoko przegranych setów Koreanki nie zamierzały się poddawać. W trzecim secie długo stawiały mocny opór. Nie wynikało to jednak z wyraźnej poprawy gry Azjatek, a bardziej z tego, że to nasz zespół obniżył loty. Polki przegrywały 3:5, 6:8 i 7:9. Dwie kolejne akcje padły łupem "Biało-Czerwonych", a do wyrównania doprowadziła ciosem po prostej Smarzek. Później potwierdziło się, że sporo punktów zdobywamy przy zagrywce Pleśnierowicz. Polki wykorzystały problemy w przyjęciu rywalek "odskakując" na bezpieczny dystans. Pogubiły się Koreanki. Przy stanie 9:13 popełniły błąd w ustawieniu, który wychwycili sędziowie. Pleśnierowicz cały czas utrudniała rywalkom życie trudną zagrywką. Prosta i czytelna grą Koreanki nie mogły zrobić krzywdy naszym siatkarkom. Pleśnierowicz opuściła pole serwisowe dopiero przy stanie 18:10, kiedy nasz blok "obiła" Lee Jaeyeong.

W końcówce Koreanki obroniły cztery piłki meczowe. Trener Nawrocki wziął czas, a po nim Efimienko-Młotkowska zakończyła spotkanie.

Występem w Holandii Polki zakończyły tournee po świecie i wracają do kraju. Od 5 do 7 czerwca rozegrają turniej w Bydgoszczy, w którym zmierzą się kolejno z Argentyną, Niemcami i Belgią. Tydzień później o cenne punkty powalczą w Wałbrzychu z Japonią, Rosją i Dominikaną.

Polska - Korea Płd 3:0 (25:11, 25:15, 25:16)

Polska: Marlena Pleśnierowicz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Garjber, Natali Mędrzyk, Malwina Smarzek, Agata Witkowska (libero) oraz Martyna Łukasik, Julia Nowicka, Emilia Mucha

Korea Płd.: Kim Heejin, Lee Hyo Hee, Park Jeongah, Kang Sohwi, Lee Jaeyeong, Park Eunjin, Yim Myumgok (libero) oraz Yoo Seoyeun, Lee Dayeong

RK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje