Reklama

Reklama

Reprezentacja siatkarek rozpoczęła zgrupowanie w Szczyrku

Reprezentacja siatkarek rozpoczęła w poniedziałek zgrupowanie w Szczyrku, gdzie będzie przygotowywać się do Igrzysk Europejskich w Baku. Nowy selekcjoner Jacek Nawrocki na pierwszy obóz w tym sezonie powołał 16 zawodniczek.

Siatkarki przed zgrupowaniem w Szczyrku spotkały się w Warszawie, gdzie przed południem w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej przeszły badania. Pierwsze zajęcia zaplanowano na wtorek.

Reklama

Nawrocki z szerokiej, 32-osobowej kadry na pierwsze zgrupowanie powołał tylko 16 siatkarek.

- Przygotowujemy się w tej chwili do igrzysk w Baku, gdzie polecimy w 14-osobowym składzie. Dlatego nie było sensu "ciągnąć" dwudziestu kilku dziewczyn na to zgrupowanie. Ale w razie jakiś kłopotów zdrowotnych, dziewczyny muszą być w pełnej gotowości. Mam jednak nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji - powiedział szkoleniowiec.

Kilka siatkarek wraca do kadry po dłuższej przerwie, jak choćby mistrzynie Europy - Anna Miros (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Podolec) czy Sylwia Pycia. Ponad rok temu po raz ostatni w narodowych barwach zagrała z kolei Katarzyna Skowrońska-Dolata.

- Jadę pozytywnie nastrojona. Miałam miesięczny rozbrat z siatkówką i zaczynało mi już jej brakować. Z jednej strony jestem wypoczęta, ale przez to, że miałam dłuższą przerwę, to pewnie dłużej będę dochodzić do formy niż pozostałe dziewczyny, z których większość dopiero niedawno skończyła sezon - powiedziała siatkarka, która w ubiegłym tygodniu związała się z Impelem Wrocław.

Nowy selekcjoner nie ukrywa, że chce wystawić Skowrońską-Dolatę na pozycji przyjmującej, choć w ostatnim sezonie w Rabicie Baku grała jako atakująca.

- Możemy uznać, że będzie ona zawodniczką uniwersalną, ale faktycznie skłaniam się ku temu, by zagrała na lewym skrzydle - wyjaśnił Nawrocki.

Szczyrk to swego rodzaju drugi dom dla siatkarek reprezentacji. Nawrocki nie zamierzał w tym względzie niczego zmieniać.

- Sam jestem ciekaw, jak to będzie wyglądać, bowiem dla mnie Szczyrk jest zupełnie czymś nowym. Jako trener nigdy tu nie przyjeżdżałem z drużynami, ten ośrodek pamiętam raczej z czasów, gdy sam byłem zawodnikiem - przyznał.

W przyszłym tygodniu "Biało-czerwone" zagrają w Szczyrku dwa sparingi ze Szwajcarkami. - Nie jest to może rywal z górnej półki, ale chyba odpowiedni na takie pierwsze mecze - ocenił Nawrocki.

W czerwcu reprezentacja siatkarek uda się do podberlińskiego ośrodka sportowego Kienbaum, gdzie ma zaplanowane spotkania kontrolne z Niemkami.

- Mamy w planach nie tylko mecze, ale również wspólne treningi. A sparingi z Niemkami będą dla nas już generalnym sprawdzianem przed wylotem do Baku - zaznaczył Nawrocki.

Zawody w stolicy Azerbejdżanu (12-28 czerwca) są niezwykle ważne dla polskich siatkarek, bowiem zaliczane będą do punktacji rankingu Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV). A od miejsca zajmowanego w tej klasyfikacji zależy ewentualny start reprezentacji w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Kadra reprezentacji siatkarek na zgrupowaniu w Szczyrku:

rozgrywające: Izabela Bełcik (PGE Atom Trefl Sopot), Joanna Wołosz (Uendo Yamamay Busto Arsizio);

atakujące: Katarzyna Zaroślińska, Anna Miros (obie PGE Atom Trefl Sopot);

środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza (Chemik Police), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław), Sylwia Pycia (Budowlani Łódź), Maja Tokarska (PGE Atom Trefl Sopot);

przyjmujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław), Natalia Kurnikowska (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Anna Werblińska (Chemik Police), Aleksandra Wójcik, Daria Paszek (obie SK bank Legionovia Legionowo), Tamara Kaliszuk (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza);

libero: Agata Sawicka (Impel Wrocław), Agata Durajczyk (PGE Atom Trefl Sopot).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje