Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski siatkarek wciąż bez selekcjonera

Nie wcześniej niż w połowie marca będzie znany nowy selekcjoner polskich siatkarek. Jeszcze w lutym Wydział Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej ma spotkać się z kandydatami na trenera kadry.

Nie wcześniej niż w połowie marca będzie znany nowy selekcjoner polskich siatkarek. Jeszcze w lutym Wydział Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej ma spotkać się z kandydatami na trenera kadry.

Pod koniec ubiegłego roku PZPS nie przedłużył umowy z dotychczasowym szkoleniowcem "Biało-czerwonych" Alojzym Świderkiem i rozpoczął poszukiwania jego następcy. Do związku spłynęło sporo ofert od menedżerów bardzo znanych trenerów, m.in. Amerykanina Hugha McCutcheona, Brazylijczyka Marco Aurelio Motty czy Włocha Alessandro Chiappiniego.

Związek skłania się ku temu, by kadrę siatkarek objął polski trener. Jednym z faworytów jest Piotr Makowski, obecnie z powodzeniem prowadzący Delectę Bydgoszcz. Jak zapowiedział szef szkolenia PZPS Witold Roman, wkrótce dojdzie do spotkania z kandydatami na selekcjonera.

Reklama

"Chcemy się spotkać z trójką polskich trenerów i rekomendować jednego z nich zarządowi związku. Nie chcę podawać nazwisk, bo wolę by oni dowiedzieli się o tym od nas, a nie z mediów. Jeśli jednak żaden z nich nie spełni naszych oczekiwań, będziemy szukać dalej i rozmawiać ze szkoleniowcami z zagranicy" - powiedział Roman.

Jak zaznaczył, nie narodowość kandydata będzie miała największe znaczenie. "Proszę mi wierzyć, że najważniejsze dla nas jest, aby przyszły trener umiał trafić do zawodniczek, przekonać je do siebie i rozwiązać pewne problemy, z którymi boryka się reprezentacja. Dla zagranicznego szkoleniowca pewną przeszkodą może być bariera językowa. Ale też nie jest aż tak ważne, czy trener będzie z Polski czy z zagranicy. Przecież Raul Lozano świetnie poradził sobie z naszymi siatkarzami, zmieniając ich mentalność" - odkreślił.

Kandydaturę nowego selekcjonera musi zatwierdzić zarząd PZPS.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama