Reklama

Reklama

Puchar Jelcyna siatkarek: Polska - Dominikana 0:3

Polskie siatkarki przegrały w Jekaterynburgu z Dominikaną 0:3 (28:30, 22:25, 23:25) w swoim drugim meczu w turnieju o Puchar Jelcyna. W efekcie "Biało-czerwone", które wystąpiły w odmłodzonym składzie, nie wystąpią w półfinale i zagrają o 5. miejsce.

Prowadzący drużynę, która w lipcu weźmie udział w uniwersjadzie w Kazaniu, Wiesław Popik w porównaniu do czwartkowego meczu z Włoszkami (wygranego 3:1) dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Od początku pojawiły się na boisku m.in. rozgrywająca Dorota Wilk i libero Dorota Medyńska.

Młode Polki, by awansować do półfinału, potrzebowały wygranej w jednym secie. Mimo zaciętej walki w pierwszej odsłonie musiały uznać jednak wyższość rywalek. W kolejnych partiach, także wyrównanych, również lepsze były siatkarki z Dominikany.

W meczu o piątą lokatę (godz. 11 czasu polskiego) zmierzą się w sobotę z Kubankami lub Japonkami.

Reklama

Pewne występu w półfinale są także - oprócz obu grupowych rywali "Biało-czerwonych" - Rosjanki.

Podstawowe zawodniczki z polskiej kadry przygotowują się obecnie w kraju pod okiem trenera Piotra Makowskiego do występów w World Grand Prix (pierwsza runda spotkań 2-4 sierpnia) i mistrzostwach Europy (6-14 września).

Polska - Dominikana 0:3 (28:30, 22:25, 23:25)

Polska: Anna Grejman, Ewa Śliwińska, Justyna Łukasik, Katarzyna Połeć, Dorota Wilk, Tamara Kaliszuk, Dorota Medyńska (libero) oraz Natalia Kurnikowska, Justyna Raczyńska, Marta Szymańska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL