Puchar Jelcyna siatkarek: Polska - Brazylia 0:3

Polskie siatkarki przegrały w Jekaterynburgu z Brazylią 0:3 (18:25, 13:25, 12:25) w drugim swoim spotkaniu Pucharu Jelcyna. To druga porażka odmłodzonej reprezentacji w turnieju; w środę biało-czerwone uległy Rosji 0:3.

Kolejną lekcję siatkówki otrzymała polska drużyna, która w turnieju w Jekaterynburgu występuje w połowie juniorskim składzie. Selekcjoner Alojzy Świderek dał odpocząć podstawowym zawodniczkom, które zastąpiły młode zawodniczki z SMS Sosnowiec i MUKS Sparta Warszawa.

Reklama

Brazylijki przygotowują się do igrzysk olimpijskich i turniej w Rosji traktują znacznie poważniej. Na parkiecie dominowały zdecydowanie od pierwszych piłek. Jedynie w pierwszym secie biało-czerwone popisały się kilkoma ładnymi i skutecznymi akcjami, ale dobre zagrania przeplatały ze sporą ilością błędów.

W piątek Polki zmierzą się z Włoszkami.

Polska - Brazylia 0:3 (18:25, 13:25, 12:25)

Polska: Joanna Wołosz, Maja Tokarska, Agnieszka Kąkolewska, Kinga Kasprzak, Ewelina Sieczka, Zuzanna Czyżnielewska, Krystyna Strasz (libero) oraz Aleksandra Wójcik, Paulina Głaz, Iga Chojnacka, Aleksandra Sikorska, Ewelina Tobiasz.


Dowiedz się więcej na temat: siatkarska reprezentacja Polski kobiet

Reklama

Reklama

Reklama