Polskie siatkarki rozpoczynają batalię w World Grand Prix

Meczami z Belgią, Kanadą i Peru polskie siatkarki rozpoczną rywalizację w kolejnym cyklu World Grand Prix. W obecnym sezonie podopieczne Piotra Makowskiego rywalizują w drugiej dywizji rozgrywek, ale mają dużą szansę wystąpić w głównym turnieju finałowym.

Międzynarodowa Federacja Siatkówki dokonała sporych zmian w organizacji turniejów Grand Prix, podobnie zresztą jak to miało miejsce w przypadku Ligi Światowej mężczyzn. Rozgrywki zostały podzielone na trzy dywizje, a z racji zajmowanego miejsca w rankingu FIVB (15. lokata), "Biało-czerwone" w tym roku występować będą na zapleczu elity. W fazie eliminacyjnej nie zmierzą się więc z potentatami - Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Rosją czy Włochami.

Reklama

Rywalizacja w drugiej dywizji nie oznacza, że Polki nie mają szans udziału w Final Six. Jedno miejsce w imprezie zarezerwowane jest dla zwycięzcy turnieju finałowego drugiej dywizji, który odbędzie się w Koszalinie (14-16 sierpnia). Polski zespół, jako gospodarz, ma zapewniony w nim udział bez względu na wyniki uzyskane w rundach eliminacyjnych. Stawkę finalistów uzupełnią trzy ekipy z najlepszym bilansem punktowym uzyskanym we wszystkich trzech turniejach.

"Biało-czerwone" rywalizację rozpoczną w najbliższy weekend w Limie, gdzie oprócz Peruwianek rywalkami będą Belgijki oraz Kanadyjki. Potem polskie siatkarki przeniosą się do innego peruwiańskiego miasta - Trujillo, gdzie ponownie zmierzą się z reprezentacją gospodarzy oraz Portoryko i Kubą. Na zakończenie fazy grupowej w holenderskim Doetinchem znów zagrają z Belgijkami, Portorykankami oraz Holenderkami.

Dla Polski jest to jedenasty występ w rozgrywkach WGP. Dotychczas "Biało-czerwonym" dwukrotnie udało się zakwalifikować do turnieju finałowego i dwukrotnie zajęły w nim szóste miejsce. Przed rokiem zostały sklasyfikowane na 15. pozycji, wygrywając tylko dwa z dziewięciu spotkań.

Podział na grupy:

Grupa J (Lima): Peru, Polska, Belgia, Kanada

Grupa K (Caguas, Portoryko): Kuba, Holandia, Argentyna, Portoryko

Grupa L (Lueven, Belgia): Kanada, Holandia, Argentyna, Belgia

Grupa M (Trujillo, Peru): Polska, Portoryko, Kuba, Peru

Grupa N (Buenos Aires): Kanada, Kuba, Peru, Argentyna

Grupa O (Doetinchem, Holandia): Polska, Portoryko, Belgia, Holandia

Program pierwszego turnieju WGP siatkarek (godziny meczów wg czasu polskiego):

piątek

Polska - Belgia (23.40)

Peru - Kanada   (2.10)

sobota

Polska - Kanada (22.40)

Peru - Belgia   (2.10)

niedziela

Belgia - Kanada (22.40)

Peru - Polska   (1.10)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje