Reklama

Reklama

Polskie siatkarki pokonały Kenię 3:0 w WGP we Włocławku

Polska wygrała z Kenią 3:0 (25:18, 25:10, 25:14) w meczu turnieju World Grand Prix drugiej dywizji siatkarek we Włocławku. "Biało-czerwone" zapewniły sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w przyszły weekend (18 i 19 czerwca) w Płowdiw (Bułgaria).

Wcześniej Portoryko pokonało Argentynę 3:1 (30:28,22:25, 25:16, 25:22).

Reprezentantki Polski nie miały większych problemów, by w drugim dniu turnieju World Grand Prix drugiej dywizji we Włocławku pokonać najsłabszą jego drużynę, Kenię. Trener Jacek Nawrocki dał szansę zmienniczkom, które co prawda nie ustrzegły się drobnych błędów w grze, ale kontrolowały ją i pewnie wygrały wszystkie trzy partie.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Tamara Kaliszuk, która świetnie radziła sobie szczególnie na lewym ataku. Jeszcze skuteczniej zagrała Malwina Smarzek, która w całym meczu zdobyła 13 punktów i została wybrana zawodniczką meczu. Polki dobrze grały zarówno zagrywką jak i blokiem i popełniły mniej błędów własnych niż przeciwniczki. Nieco rozluźnienia było widać było widać na początku trzeciej partii, ale potem wszystko wróciło do normy. Podopieczne trenera Nawrockiego spokojnie kontrolowały wynik i doprowadziły do wygranej w cały meczu.

Reklama

Zwycięstwo Polek oraz dobry układ pozostałych spotkań sprawił, że zapewniły już sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w przyszły weekend (18 i 19 czerwca) w Płowdiw (Bułgaria). Zagrają tam jeszcze gospodynie, oraz reprezentacje Dominikany i Portoryko.

Z tą ostatnią podopieczne trenera Nawrockiego spotkają się jeszcze w niedzielę we Włocławku, walcząc o wygraną w  turnieju. Początek o godz. 15.00, a na zakończenie o godz. 18 Argentyna zagra Kenią.

Polska - Kenia 3:0 (25:18, 25:10, 25:14)

Polska: Joanna Wołosz, Emilia Mucha, Magdalena Hawryła, Malwina Smarzek, Tamara Kaliszuk, Zuzanna Efimienko - Agata Durajczyk (libero) - Marlena Pleśnierowicz, Martyna Grajber, Agata Sawicka (libero).

Kenia: Noel Murambi, Jane Wairimu, Brackcides Khadambi, Violet Makuto, Mercy Moim, Edith Mukuvilani - Agripina Kundu (libero) - Everlyne Makuto, Esther Wangeci, Jannet Wanja, Triza Atuka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama