Reklama

Reklama

Polskie siatkarki pokonały 3:0 Szwajcarię w towarzyskim meczu

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała w piątek w Koszalinie w towarzyskim meczu drużynę Szwajcarii 3:0 (25:23, 25:18, 25:16).

Specjalnie dla licznie zgromadzonych w koszalińskiej hali kibiców drużyny rozegrały jeszcze czwartego seta. Polki wygrały tę część spotkania 25:22.

Reklama

Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Oba zespoły popełniały sporo błędów i gra w dwóch pierwszych setach była wyrównana. Dopiero w trzecim secie Polki zyskały zdecydowaną przewagę i pokazały, że dominują na boisku.

Za najlepszą zawodniczką meczu została uznana libero polskiej reprezentacji Paulina Maj.

- Jesteśmy zadowolone z wyniku. Z naszej gry troszeczkę mniej, bo wiadomo, że mamy rezerwy i stać nas na więcej. Jesteśmy w trakcie bardzo ciężkiego okresu przygotowawczego i dlatego to tak to wygląda, że jesteśmy bez dynamiki - posumowała najlepsza siatkarka meczu.

Jaj opinię potwierdziła Katarzyna Skowrońska-Dolata: - Nie gramy jeszcze w pełni swoich możliwości. Był to nasz pierwszy oficjalny mecz i cieszę się, że udało nam się go wygrać. Myślę, że każdy kolejny mecz będzie lepszy.

- Przeciwnik był wymagający, mimo że nie jest to drużyna z najwyższej półki. Dla nas było to pierwsze oficjalne granie i to jest dobre doświadczenie. Gra nie wyglądała super, ale jesteśmy w ciężkim treningu. Za dwa tygodnie planujemy być w lepszej formie. W skali od 1 do 5 za mecz ze Szwajcarią wystawiam drużynie trójkę - ocenił swe podopieczne trener Piotr Makowski.

W przyszłym tygodniu Polki w Berlinie dwukrotnie zagrają z Niemkami.

Siatkarki od początku czerwca w Bełchatowie przygotowują się do turnieju World Grand Prix, który rozpocznie się na początku sierpnia, oraz wrześniowych mistrzostw Europy.

Do WGP zostały zgłoszone 22 zawodniczki. Na pierwszy turniej selekcjoner zabierze 14-osobową kadrę.

Polska - Szwajcaria 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

Polki wystąpiły w składzie: Karolina Różycka, Aleksandra Wójcik, Joanna Kaczor, Zuzanna Efimienko, Kinga Kasprzak, Milena Radecka, Paulina Maj, Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Konieczna, Monika Martałek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama