Reklama

Reklama

Polskie siatkarki po raz pierwszy zagrają w tych rozgrywkach

- To będzie dla nas taki poligon doświadczalny - powiedział trener reprezentacji Polski siatkarek przed debiutem w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Pierwszymi rywalkami "Biało-czerwonych" będą Greczynki. Mecze rozegrane zostaną w piątek w Miliczu oraz w niedzielę w Wałbrzychu. Piotr Makowski liczy na to, że jego odmłodzony zespół powalczy o finał rozgrywek.

Polskie siatkarki po raz pierwszy w historii wystąpią w Lidze Europejskiej. To stosunkowo młode rozgrywki, pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku i zwyciężyły w nich Serbki.

Reklama

W tym sezonie w LE wystąpi osiem reprezentacji podzielonych na dwie grupy. Biało-czerwone w grupie B na początek zmierzą się dwukrotnie z Grecją. W następnych kolejkach Polki zagrają na wyjeździe z Hiszpankami i u siebie Niemkami. Łącznie w rundzie zasadniczej odbędzie się sześć kolejek. W grupie A rywalizować będą Bułgaria, Azerbejdżan, Słowenia i Turcja.

Zwycięzcy grup zagrają w finale (mecz i rewanż) zaplanowanym na 16 i 19 lipca.

Liga Europejska to dla wielu krajów okazja do sprawdzenia zaplecza pierwszej drużyny. Podobne cele stawia sobie Makowski.

"To będzie dla nas taki poligon doświadczalny. Chcę w każdej kolejce zagrać innym składem. Na pewno wiele dziewczyn otrzyma szansę gry" - powiedział szkoleniowiec, który nie ukrywa, że liczy też na dobry wynik.

"Mamy cel, żeby wygrywać jak najwięcej meczów. Chciałbym, żebyśmy zagrali w finale w rozgrywek" - podkreślił.

Siatkarki od poniedziałku do LE przygotowują się w Miliczu. Na zgrupowaniu jest obecnie 18 zawodniczek. Po meczach z Grecją część z nich uda się na urlopy.

Kadra Polski na mecze z Grecją:

rozgrywające: Gabriela Jasińska (Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna), Emilia Kajzer (Beef Master Budowlani Łódź), Joanna Wołosz (Yamamay Busto Arsizio).

przyjmujące: Natalia Kurnikowska (Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna), Daria Paszek, Aleksandra Wójcik (obie Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo), Klaudia Kaczorowska (Atom Trefl Sopot), Julia Twardowska (Pałac Bydgoszcz) Kinga Stronias (SMS Sosnowiec).

środkowe: Aleksandra Sikorska (Beef Master Budowlani Łódź), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław), Katarzyna Połeć (Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo).

atakujące: Malwina Smarzek (Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo), Katarzyna Zaroślińska (Atom Trefl Sopot), Tamara Kaliszuk (Pałac Bydgoszcz).

libero: Agata Durajczyk (Atom Trefl Sopot), Anna Korabiec (Pałac Bydgoszcz), Dorota Medyńska (Beef Master Budowlani Łódź).


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje