Reklama

Reklama

Polskie siatkarki nie sprostały USA

Polskie siatkarki przegrały z reprezentacją USA 2:3 w turnieju z cyklu World Grand Prix, który rozpoczął się w piątek w Rzeszowie.

Mecz z USA był pierwszym poważnym sprawdzianem dla trenera biało-czerwonych Marco Bonitty i budowanej przez niego drużyny. Na pozycji rozgrywającej w polskim zespole wystąpiła Milena Sadurek dla której był to debiut w kadrze w ważnej imprezie. Izabela Bełcik, która przygotowywała się z kadrą w Szczyrku, jeszcze nie jest w najwyższej formie. Katarzyna Skowrońska, znana z występów na środku siatki, u Bonitty wystąpiła w roli atakującej. Kolejna zmiana dotyczyła Anny Podolec. Włoski szkoleniowiec biało-czerwonych ustawił ją na przyjęciu z atakiem.

Reklama

W roli środkowych wystąpiły Maria Liktoras i Eleonora Dziękiewicz, a na pozycji libero Mariola Zenik.

W tym składzie Polki spisywały się bardzo dobrze w pierwszych dwóch setach. Dwukrotne mistrzynie Europy były lepsze od rywalek praktycznie w każdym elemencie. Amerykanki popełniały sporo prostych błędów, ale wynikały one z dobrej gry naszych siatkarek, a nie nieporadności podopieczny Jenny Lang Ping.

Dwa pierwsze sety Polki wygrały odpowiednio 25:19 i 25:18. Wydawało się, że mecz zmierza ku wygranej w trzech partiach. Niestety, znów znalazło potwierdzenie siatkarskie porzekadło, że jak nie wygrywa się 3:0, to przegrywa się 2:3.

Dziesięciominutowa przerwa po drugiej odsłonie nie wpłynęła korzystnie na gospodynie turnieju. Amerykanki za to poczynały sobie coraz lepiej. Trzeci set przegrany przez nasz zespół 17:25. W czwartym Polki zostały wręcz rozbite przez reprezentantki USA, a świadczy o tym porażka różnicą dziesięciu "oczek".

O zwycięstwie w tym spotkaniu zadecydował tie break. Więcej zimnej krwi w decydującej odsłonie zachowały Amerykanki, które wygrały 15:12 i w cały mecz 3:2.

W pierwszym spotkaniu rzeszowskiego turnieju aktualne mistrzynie świata Rosjanki pokonały mistrzynie olimpijskie Chinki 3:1.

Polska - USA 2:3 (25:19, 25:18, 17:25, 15:25, 12:15)

Polska: Sadurek, Podolec, Liktoras, Rosner, Skowrońska, Dziękiewicz, Zenik (libero) oraz Świeniewicz, Bełcik, Frąckowiak, Bednarek.

USA: Ah Mow-Santos, Wilkins, Bown, Haneef-Park, Scott-Arruda, Nnamani, Davis (libero) oraz Glass, Joines, Busse.

Dowiedz się więcej na temat: polki | biało | mecz | siatkarki | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama