Reklama

Reklama

Polskie siatkarki coraz bliżej awansu do mistrzostw Europy

Polskie siatkarki są na dobrej drodze, żeby awansować do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Podopieczne Piotra Makowskiego z kompletem zwycięstw zakończyły turniej w Lugano i prowadzą w tabeli. W piątek rusza drugi etap rywalizacji w Bydgoszczy. "Biało-czerwone" na pierwszy ogień zmierzą się z Łotwą, ale najważniejszy będzie niedzielny mecz z Ukrainą.


W pierwszym turnieju w szwajcarskim Lugano "Biało-czerwone" odniosły komplet zwycięstw, choć najsilniejszego rywala - Ukrainę pokonały dopiero po tie-breaku. Dlatego drugie starcie tych zespołów w bydgoskiej "Łuczniczce" zadecyduje, która z tych drużyn uzyska bezpośredni awans. Zespół z drugiego miejsca wystąpi jeszcze w barażach zaplanowanych na wiosnę przyszłego roku.

Polki po raz pierwszy od 2003 roku muszą grać w eliminacjach do ME. W kolejnych turniejach zajmowały wysoką pozycję, więc automatyczne zdobywały kwalifikację na kolejne mistrzostwa (w 2009 roku były gospodarzem). Przed niespełna rokiem w czempionacie Starego Kontynentu w Niemczech i Szwajcarii podopieczne Piotra Makowskiego zajęły dopiero 11. miejsce, stąd konieczność udziału w eliminacjach.

Reklama

Kwalifikacje rozgrywane są w sześciu grupach w formie dwóch turniejów. Grupa B, w której występuje Polska, rywalizację zaczęła przed tygodniem. Pozostałe drużyny walkę o awans rozpoczną dopiero w najbliższy weekend.

Udział w ME 2015 mają zapewniony gospodarze - Holandia i Belgia oraz Rosja, Niemcy, Serbia, Chorwacja i Włochy.

W dotychczasowych 28. edycjach mistrzostw Europy polskie siatkarki nie zagrały tylko raz - w Czechach w 1993 roku. 

Program meczów w Bydgoszczy:

piątek

Ukraina - Szwajcaria (17.30)

Polska - Łotwa (20.00)

sobota

Ukraina - Łotwa (17.30)

Polska - Szwajcaria (20.00)

niedziela

Szwajcaria - Łotwa (17.30)

Polska - Ukraina (20.00)

Tabela:

1. Polska     3  8  9-2

2. Ukraina    3  7  8-3

3. Szwajcaria 3  3  3-7

4. Łotwa      3  0  1-9


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje