Polska - Włochy 3:0 w siatkówce na 1. Igrzyskach Europejskich

Polskie siatkarki awansowały do ćwierćfinału 1. Igrzysk Europejskich w Baku. "Biało-czerwone" w swoim czwartym meczu pokonały Włoszki 3:0 (25:17, 25:18, 25:23).

Dwa pierwsze sety to zdecydowanais przewaga Polek. "Biało-czerwone" dobrze prezentowały się w polu serwowy. Skutecznie atakowały Anna Werblińska, Sylwia Pycia, Katarzyna Zaroślińska, Agnieszka Bednarek-Kasz i Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Siatkarki Jacka Nawrockiego wygrały do 17 i 18. Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Włoszek 8:3. Polki szybko odrobiły straty i jeszcze przed drugą przerwą techniczną wyszły na prowadzenie (16:12). Potem jednak Włoszki doprowadziły do remisu. W emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowały Polki.

Mecz zakończył się po asie serwisowym Bednarek-Kaszy. Siatkarki Nawrockiego wygrały 25:23.

We wcześniejszych spotkaniach "Biało-czerwone" wygrały 3:2 z Turczynkami, uległy 0:3 siatkarkom z Azerbejdżanu i pokonały 3:0 Rumunki.