Reklama

Reklama

Polska - USA. Rywalki pokazały moc! Wyrównana walka na początku meczu

Reprezentantki Polski postawiły się liderkom tabeli siatkarskiej Ligi Narodów, jednak przegrały z USA 0-3. Rywalki pewnie punktowały w końcówce pierwszego i drugiego seta, a w ostatniej partii pokazały moc.

Zobacz zapis relacji tekstowej z meczu Polska - USA

Reprezentantki USA były zdecydowanymi faworytkami w starciu z niżej notowanymi siatkarkami z Polski. Zawodniczki Karcha Kiraly'a zapewniły sobie już udział w Final Four, tracąc podczas turnieju jedynie trzy sety. 

Co więcej w ostatnich 12 spotkaniach w ramach rozgrywek FIBA, Amerykanki wygrywały z Polkami aż 11 razy. 

Pomimo tych niekorzystnych statystyk siatkarki Jacka Nawrockiego bardzo dobrze weszły w ten mecz i błyskawicznie punkty zdobyły Malwina Smarzek-Godek oraz Katarzyna Wenerska po zagrywce. Ostatecznie Polki prowadziły po pierwszej przerwie technicznej 8:4. 

Pozostała część pierwszego seta miała bardzo wyrównany przebieg. Żadna z drużyn zdecydowanie nie dominowała i o jego rozstrzygnięciu zadecydowała gra na przewagi, gdzie lepiej poradziły sobie Amerykanki. Dwa kluczowe punkty po zagrywkach zdobyła Micha Hancock.

Paulina Czarnota-Bojarska zaprasza na codzienny program o Euro - Oglądaj teraz!

Reklama

Obraz gry w drugiej partii diametralnie się nie zmienił. Na początku tablica wyników pokazywała remis 4:4, lecz z każdą kolejną minutą przewagę wypracowywały sobie Amerykanki. 

Zawodniczki Nawrockiego nie dawały jednak zbyt bardzo rozpędzić się swoim rywalkom i te miały jedynie dwa punkty przewagi. Ponownie żadna z reprezentacji nie mogła wypracować zdecydowanej przewagi, a w samej końcówce znakomicie spisywała się Magdalena Stysiak. Polki postawiły się swoim rywalkom, ale i tak drugi set padł łupem Amerykanek. 

Polska - USA w Lidze Narodów. Faworytki pokazały moc w trzecim secie

Przewaga faworytek zaczęła być coraz bardziej widoczna w kolejnym secie. Choć początek trzeciej partii był wyrównany, to w końcu zawodniczki USA zdobyły - po raz pierwszy w tym meczu - pięciopunktowe prowadzenie. 

Amerykanki wyglądały o wiele pewniej i również bardzo skutecznie blokowały ataki Polek. Finalnie triumfowały 25:14.

Polska - USA 0-3 (27:29, 27:29, 14:25)

Polska: Alagierska, Wenerska, Smarzek-Godek, Efimienko-Młotkowska, Łukasik, Stysiak Stenzel (libero) oraz Czyrniańska, Górecka, Nowicka, Jagła (libero). 

USA: Bartsch-Hackley, Hancock, Hill, Dixon, Akinradewo, Thompson, Wong-Orantes (libero).

Gdziekolwiek jesteś, słuchaj meczu na żywo! - Relacja live tylko u nas!

PA

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | reprezentacja USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje