Reklama

Reklama

Polska - Niemcy 4:1 w towarzyskim meczu siatkarek

Polskie siatkarki pokonały Niemki 4:1 (25:23, 25:16, 25:27, 25:19, 15:11) w towarzyskim meczu rozegranym w podberlińskim ośrodku sportowym Kienbaum. To był ostatni sprawdzian podopiecznych Jacka Nawrockiego przed Igrzyskami Europejskimi w Baku.

"Biało-czerwone" w piątek rozegrały dwa sparingi (w różnych składach) z Niemkami i oba wygrały po 3:1. Szkoleniowiec polskiego zespołu cieszył się z możliwości rozegrania kilku spotkań z wymagającym zespołem.

- Rywalki zagrały praktycznie w najsilniejszym składzie, bo w takim też jadą do Baku na igrzyska. Ta rywalizacja z Niemkami miała bardzo różne formy. Oprócz meczów, przeprowadziliśmy także wspólne treningi. Dzisiaj zagraliśmy już bardziej oficjalne spotkanie, ale umówiliśmy się na rozegranie pięciu setów bez względu na wynik. Sparingi były podsumowaniem naszej pracy. Muszę przyznać, że rywalizacja w obrębie naszego zespołu wyglądała bardzo dobrze, a pojedynki z Niemkami okazały się niezwykle pożyteczne - powiedział PAP Nawrocki.

Reklama

Szkoleniowiec podał też 14-osobowy skład na Igrzyska Europejskie w Baku. W reprezentacji, która w poniedziałek wyleci do Azerbejdżanu, zabraknie Aleksandry Wójcik i Tamary Kaliszuk. Obie przygotowywać się będą w kraju do turniejów World Grand Prix.

Polki rywalizację w Baku rozpoczną 13 czerwca meczem z Turcją.

Polska - Niemcy 4:1 (25:23, 25:16, 25:27, 25:19, 15:11)

Polska: Izabela Bełcik, Sylwia Pycia, Maja Tokarska, Natalia Kurnikowska, Daria Paszek, Tamara Kaliszuk, Agata Durajczyk (libero) oraz Joanna Wołosz, Anna Miros, Aleksandra Wójcik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama