Reklama

Reklama

Polska - Czechy 3:0 w towarzyskim meczu siatkarek

Przygotowujące się do turnieju World Grand Prix polskie siatkarki pokonały w Szczyrku Czeszki 3:0 (26:24, 25:22, 25:23) w drugim meczu sparingowym. W dodatkowym secie Polki wygrały 29:27. Dzień wcześniej podopieczne Jacka Nawrockiego zwyciężyły 3:1.

Konfrontacje z Czeszkami, z którymi biało-czerwone zmierzą się w pierwszym turnieju World Grand Prix drugiej dywizji, były pierwszymi meczami kontrolnymi podczas zgrupowania w Szczyrku. Selekcjoner Jacek Nawrocki nie ukrywał zadowolenia z możliwości gry z wymagającym przeciwnikiem.

Reklama

"Potrzebujemy takiego grania, w momencie gdy budujemy nowy zespół. Wiele zawodniczek, które wcześniej grały role uzupełniające w klubach czy reprezentacji, teraz muszą ten ciężar brać na siebie. Dziewczyny zagrały z dużym zaangażowaniem, wiedziały czego chcą na boisku i to jest dla mnie najważniejsze. Zrobiliśmy postęp w zagraniach technicznych, przede wszystkim dotyczących ataku. Miejmy nadzieję, że z tych dziewczyn, które są na zgrupowaniu w Szczyrku, uda nam się stworzyć drużynę, która skutecznie powalczy w World Grand Prix" - powiedział szkoleniowiec.

W turnieju WGP Nawrocki nie będzie mógł skorzystać ze środkowej Gabrieli Polańskiej, która doznała kontuzji kolana i jej udział w pierwszej części sezonu reprezentacyjnego jest wykluczony. Do drużyny dołączy natomiast skrzydłowa Legionovii Aleksandra Wójcik.

Ostatnim sprawdzianem Polek przed WGP będą sparingi z Niemkami.

"Na środę mamy zaplanowany wspólny trening z elementami rywalizacji. W kolejnych dniach zagramy dwa sparingi i zakończymy zgrupowanie. Potem jeden zespół pojedzie do Zielonej Góry na turniej World Grand Prix, drugi z kolei w Twardogórze będzie przygotowywał się do Ligi Europejskiej" - wyjaśnił Nawrocki.

Polska - Czechy 3:0 (26:24, 25:22, 25:23); dodatkowy set 29:27

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko, Tamara Kaliszuk, Anna Grejman, Berenika Tomsia, Agata Durajczyk (libero) - Agata Sawicka (libero), Julia Twardowska, Magdalena Hawryła, Malwina Smarzek, Emilia Mucha, Marlena Pleśnierowicz, Kornelia Moskwa, Alicja Grabka, Joanna Damaske, Patrycja Flakus.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje