Reklama

Reklama

Polki wygrały z Koreą Południową 4:0

Polska pokonała Koreę Południową 4:0 w pierwszym z dwóch towarzyskich meczów siatkarek rozegranych w Radomiu. Drugie spotkanie - w piątek.

Obie drużyny w tym sezonie zmierzyły się w turnieju Ligi Narodów i "Biało-Czerwone" zwyciężyły 3:0. Później gościły na krótkim zgrupowaniu w Seulu, a teraz Koreanki, które jeszcze w ubiegłym roku prowadził obecny opiekun Polek Włoch Stefano Lavarini, przyjechały nad Wisłę, by lepiej przygotować się do kolejnej odsłony LN w Sofii.

W porównaniu z meczami LN selekcjoner "Biało-Czerwonych" skorzystał ze środkowej Anny Stencel, a zabrakło Klaudii Alagierskiej. Z kolei w trakcie meczu dokonywał wielu roszad na boisku.

Siatkówka. Gładkie trzy partie

Polki gładko wygrały trzy pierwsze sety, w których oddały rywalkom tylko 39 punktów. Ponieważ szkoleniowcy już wcześniej umówili się na co najmniej cztery partie, to rozegrano jeszcze jedną. Była najbardziej wyrównana, a ekipa gospodarzy wygrała 25:21.

Reklama

Drugi sparing - w piątek o godz. 18. 

Polska - Korea Południowa 4:0 (25:12, 25:16, 25:11, 25:21)

Polska: Joanna Wołosz, Olivia Różański, Anna Stencel, Weronika Szlagowska, Martyna Czyrniańska, Kamila Witkowska, Maria Stenzel (libero) oraz Zuzanna Górecka, Aleksandra Szczygłowska (libero), Magdalena Jurczyk, Aleksandra Gryka, Alicja Grabka, Monika Fedusio.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL