Reklama

Reklama

Piotr Makowski ogłosił wąską kadrę na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Selekcjoner reprezentacji siatkarek Piotr Makowski ogłosił 14-osobową kadrę na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, który w dniach 3-5 stycznia rozegrany zostanie w Łodzi. Polki zmierzą się z Belgią, Szwajcarią i Hiszpanią.

Makowski przed tygodniem podał szeroki, 22-osobowy skład na turniej kwalifikacyjny. Znalazło się w nim wiele zawodniczek, które w ostatnim czasie nie występowały w zespole narodowym, m.in. Małgorzata Glinka-Mogentale, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Mroczkowska, Katarzyna Gajgał-Anioł. Szkoleniowiec musiał jednak ograniczyć kadrę do 14 zawodniczek, zrezygnował m.in. z Eweliny Sieczki, Joanny Kaczor i Zuzanny Efimienko. Krótko przed początkiem zawodów Makowski będzie musiał skreślić jeszcze dwa kolejne nazwiska.

Kadrowiczki przygotowania do turnieju rozpoczną w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Spale. Bez wątpienia najgroźniejszym przeciwnikiem "Biało-czerwonych" będą Belgijki, które w tegorocznych mistrzostwach Europy wywalczyły brązowy medal.

Reklama

W pięciu turniejach eliminacyjnych MŚ startuje 20 zespołów. Awans wywalcza tylko zwycięzcy grup oraz dwie reprezentacje z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Polki na ostatnim mundialu w Japonii w 2010 roku zajęły dziewiątą lokatę.

Skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do MŚ siatkarek:

rozgrywające: Joanna Wołosz (Yamamay Busto Arsizio), Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot)

środkowe: Eleonora Dziękiewicz (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Katarzyna Gajgał-Anioł (Chemik Police), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław), Maja Tokarska (Gorgonzola Igor Volley Novara)

przyjmujące: Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska (obie Chemik Police), Klaudia Kaczorowska (Atom Trefl Sopot), Katarzyna Mroczkowska (Impel Wrocław)

atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata (Rabita Baku), Izabela Kowalińska (Chemik Police)

libero: Dorota Medyńska (Impel Wrocław), Mariola Zenik (Atom Trefl Sopot).Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje