Reklama

Reklama

Piotr Makowski ogłosił skład na WGP w Doetinschem

Bez Agnieszki Kąkolewskiej i Julii Twardowskiej pojedzie reprezentacja Polski siatkarek na turniej World Grand Prix drugiej dywizji, który w najbliższy weekend rozegrany zostanie w holenderskim Doetinschem.

Selekcjoner reprezentacji siatkarek Piotr Makowski podał 14-osobową kadrę. Szkoleniowiec ma do dyspozycji w Holandii 16 siatkarek, lecz do każdego turnieju może zostać zgłoszonych najwyżej 14 zawodniczek. W najbliższych trzech spotkaniach nie zagrają środkowa Kąkolewska oraz przyjmująca Twardowska.

- Agnieszka ma drobne dolegliwości i postanowiliśmy dać jej przede wszystkim odpocząć. Co do Julii - to w kadrze mamy aż sześć przyjmujących, dlatego muszę rotować zawodniczkami na tej pozycji - powiedział Makowski.

W "14" znalazła się Zuzanna Efimienko, która dopiero we wtorek dołączyła do zespołu. Zastąpiła ona kontuzjowaną Maję Tokarską.

Reklama

Po dwóch turniejach na czele klasyfikacji drugiej dywizji WGP znajduje się Holandia - 16 pkt, przed Portoryko i Polską - oba zespoły mają po 14 pkt. Czwarta jest Belgia (13 pkt). Cztery najlepsze reprezentacje wystąpią w Final Four w Koszalinie (15-16 sierpnia).

Polki w piątek, w pierwszym meczu, zagrają z Belgią (początek, godz. 16.00), następnie z Portoryko (sobota, 15.00) i Holandią (niedziela, 18.00).

Skład reprezentacji Polski na turniej WGP w Doetinchem:

rozgrywające: Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot), Emilia Kajzer (Beef Master Budowlani Łódź)

przyjmujące: Klaudia Kaczorowska (Atom Trefl Sopot), Aleksandra Wójcik, Daria Paszek (obie Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo), Elżbieta Skowrońska (Canakkale Belediyesi Spor Kulubu), Izabela Kowalińska (Chemik Police)

atakujące: Katarzyna Zaroślińska (Atom Trefl Sopot), Malwina Smarzek (Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo)

środkowe: Katarzyna Połeć (Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo), Aleksandra Sikorska (Beef Master Budowlani Łódź), Zuzanna Efimienko (Atom Trefl Sopot)

libero: Agata Durajczyk (Atom Trefl Sopot), Dorota Medyńska (Beef Master Budowlani Łódź)

Z Doetinchem Marcin Pawlicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama