Reklama

Reklama

Pierwszy sprawdzian polskich siatkarek. W Wałbrzychu zagrają z Czechami

Po dwóch dniach odpoczynku polskie siatkarki w niedzielę zameldowały się w Wałbrzychu, gdzie we wtorek i środę rozegrają pierwsze w tym sezonie reprezentacyjnym mecze towarzyskie. Rywalkami będą Czeszki przygotowujące się do eliminacji mistrzostw Europy.

Selekcjoner Jacek Nawrocki w tym roku chce sprawdzić zaplecze swojej kadry, dlatego na zgrupowaniu w Szczyrku pojawiło się kilka nowych, młodych zawodniczek - Paulina Damaske, Karolina Drużkowska i Oliwia Bałuk. Z kolei kilka kluczowych siatkarek otrzymało "wolne" - to m.in. rozgrywające Joanna Wołosz i Marlena Kowalewska, atakująca Malwina Smarzek-Godek, przyjmująca Natalia Mędrzyk oraz środkowe Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska oraz Agnieszka Kąkolewska.

Pierwszym sparingpartnerem Polek będzie reprezentacja Czech, prowadzone od roku przez Greka Giannisa Athanasopoulosa. Dla rywalek to zdecydowanie ważniejszy sprawdzian, bowiem siatkarki już 15 sierpnia rozpoczną eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. "Biało-Czerwone", które rok temu zajęły czwartą lokatę w czempionacie Starego Kontynentu, automatycznie uzyskały prawo startu w kolejnych mistrzostwach. Przeciwko drużynie Nawrockiego zagrają m.in. dwie zawodniczki dobrze znane z polskich parkietów: Michaela Mlejnkova (w ostatnim sezonie występowała w Developresie SkyRes Rzeszów) oraz Andrea Kossanyiova (BKS Stal Bielsko-Biała).

Nawrocki spokojnie podchodzi do najbliższych meczów kontrolnych. "Na cuda trzeba jeszcze troszeczkę poczekać. Musimy podejść do tych spotkań bardzo rozsądnie, realizując to, co sobie założyliśmy i rozdzielając grę na wszystkie zawodniczki" - zaznaczył szkoleniowiec.

Reklama

Nie będzie on mógł skorzystać ze wszystkich siatkarek, które były obecne na niedawnym zgrupowaniu. Drużkowska i Damaske wróciły do klubów, by rozegrać zaległy finał mistrzostw Polski juniorek.

"Obie bardzo dobrze prezentowały się podczas treningów w Szczyrku. Szkoda, że nie będziemy mogli skorzystać z nich w tych meczach, ale dla nich te mistrzostwa są też ważne, a ja staram się to przyjąć ze zrozumieniem" - podkreślił Nawrocki.

Sparingi w Wałbrzychu (początek obu spotkań o godz. 20.30) rozegrane zostaną bez udziału publiczności. Organizatorzy natomiast przygotowali dla kibiców kino samochodowe, które będzie zlokalizowane przy hali "Aqua Zdrój".

Kadra Polski na mecze z Czeszkami:

rozgrywające: Alicja Grabka (DPD Legionovia Legionowo), Julia Nowicka (Grot Budowlani Łódź);

środkowe: Weronika Centka (Energa MKS Kalisz), Anna Stencel (Developres SkyRes Rzeszów), Marta Ziółkowska (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz);

atakujące: Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police);

przyjmujące: Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci), Oliwia Bałuk, Julia Twardowska (obie E.Leclerc Radomka Radom), Monika Fedusio, Zuzanna Górecka (obie Grot Budowlani Łódź), Martyna Świrad (BKS Bielsko-Biała);

libero: Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź), Monika Jagła (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz). 

Autor: Marcin Pawlicki

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy