Reklama

Reklama

Niepokojąca forma polskich siatkarek przed turniejem Final Four w Koszalinie

Czwarte miejsce zajęły polskie siatkarki w drugiej dywizji World Grand Prix. Do Final Four w Koszalinie, oprócz gospodyń, awansowały Holenderki, Portorykanki i Belgijki.

Czwarte miejsce zajęły polskie siatkarki w drugiej dywizji World Grand Prix. Do Final Four w Koszalinie, oprócz gospodyń, awansowały Holenderki, Portorykanki i Belgijki.

Międzynarodowa Federacja Siatkówki dokonała sporych zmian w organizacji turniejów Grand Prix. Rozgrywki zostały podzielone na trzy dywizje, a z racji zajmowanego miejsca w rankingu FIVB (15. lokata) Polki w tym roku występują na zapleczu elity. W fazie eliminacyjnej nie zmierzą się więc z potentatami - Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Rosją czy Włochami.

Rywalizacja w drugiej dywizji nie oznacza, że "Biało-czerwone" nie mają szans udziału w Final Six. Jedno miejsce w imprezie zarezerwowane jest dla zwycięzcy turnieju finałowego drugiej dywizji, który odbędzie się w Koszalinie (14-16 sierpnia). Polski zespół, jako gospodarz, miał zapewniony w nim udział bez względu na wyniki uzyskane w rundach eliminacyjnych. Stawkę finalistów uzupełnią trzy ekipy z najlepszym bilansem punktowym uzyskanym we wszystkich trzech turniejach.

Reklama

Po dwóch turniejach w Peru polskie siatkarki przeniosły się do Holandii, gdzie ponownie zmierzyły się z reprezentacją gospodarzy oraz Portoryko i Belgią. W trzech spotkaniach nie udało im się odnieść zwycięstwa - wygrały tylko jeden set.

Dla Polski jest to jedenasty występ w rozgrywkach WGP. Dotychczas "Biało-czerwonym" dwukrotnie udało się zakwalifikować do turnieju finałowego i dwukrotnie zajęły w nim szóste miejsce. Przed rokiem zostały sklasyfikowane na 15. pozycji, wygrywając tylko dwa z dziewięciu spotkań.

Końcowa tabela drugiej dywizji WGP:

               M  Z  P  Sety  Pkt

1. Holandia    9  8  1  26-7   23

2. Portoryko   9  7  2  21-12  19

3. Belgia      9  6  3  21-9   19

4. Polska      9  5  4  17-17  14

5. Argentyna   9  4  5  14-18  13

6. Peru        9  3  6  12-21   9

7. Kanada      9  2  7  11-23   6

8. Kuba        9  1  8   9-24   5

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL