Reklama

Reklama

Niemczyk: Szanse siatkarek na IO w Rio są marne

Czy reprezentację Polski siatkarek stać na awans na tegoroczne IO w Rio de Janeiro? Były selekcjoner Andrzej Niemczyk nie jest optymistą w tym temacie.

Awans do ćwierćfinału niedawnych mistrzostw Europy sprawił, że Polskie siatkarki zachowały szanse na awans do turnieju olimpijskiego.

Biało-czerwone wystąpią w styczniowych kwalifikacjach europejskich, z których bilety do Rio wywalczy jedynie zwycięzca, a ekipy z 2. i 3. miejsca wystartują w kolejnej imprezie eliminacyjnej, tym razem interkontynentalnej.

- Przed mistrzostwami Europy trener miał optymalny czas na przygotowanie drużyny do tego turnieju. Gdybyśmy weszli w strefę medalową, co moim zdaniem było realne, to dziewczyny poczułyby się bardziej pewne siebie, bo przed turniejem styczniowym, kiedy będzie mało czasu na przygotowanie, to właśnie ta strefa psychiczna będzie kluczowa. Nie będziemy mieli dużych szans na awans na igrzyska. Na zajęcie pierwszego miejsce się nie zapowiada, a i zmieszczenie się w trójce będzie niesamowicie trudne - powiedział w rozmowie z x-news Andrzej Niemczyk, były trener naszej kadry.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje