Reklama

Reklama

MŚ w siatkówce: Polki powalczą o awans w Łodzi

Reprezentacje Belgii, Hiszpanii i Szwajcarii będą rywalami polskich siatkarek w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata we Włoszech. Turniej w dniach 3-5 stycznia 2014 zostanie rozegrany w Łodzi - poinformowała w środę międzynarodowa federacja (FIVB).

Reprezentacje Belgii, Hiszpanii i Szwajcarii będą rywalami polskich siatkarek w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata we Włoszech. Turniej w dniach 3-5 stycznia 2014 zostanie rozegrany w Łodzi - poinformowała w środę międzynarodowa federacja (FIVB).

Belgia to trzeci zespół tegorocznych mistrzostw Europy, Hiszpania została w nich sklasyfikowana na 14. miejscu, a Szwajcaria - 16. Polki zajęły 11. pozycję.

Zdaniem selekcjonera reprezentacji siatkarek Piotra Makowskiego, to właśnie brązowe medalistki Starego Kontynentu wydają się być najgroźniejszym przeciwnikiem jego podopiecznych.

- Patrząc na inne grupy, losowanie mogło być zarówno ciut lepsze, jak i ciut gorsze. Belgia prawdopodobnie będzie najtrudniejszym rywalem w eliminacjach, ale i tak wszystko zweryfikuje boisko. Przypomnę, że cztery lata temu też m.in. z Belgią rywalizowaliśmy o awans do mistrzostw świata. Wygraliśmy 3:2, choć w tie-breaku przegrywaliśmy już 11:14 - powiedział Makowski.

Jak dodał, nie należy lekceważyć zarówno Hiszpanek, jak i Szwajcarek, które na ostatnich mistrzostwach Europy nie odegrały znaczącej roli.

- Te mistrzostwa pokazały, że trzeba szanować każdego rywala i nie można wykluczyć niespodzianek. Szwajcarki znamy dość dobrze, bo graliśmy z nimi w tym roku oficjalne i nieoficjalne sparingi. Z Hiszpankami graliśmy ostatni raz cztery lata temu na mistrzostwach Europy w Polsce. Wygraliśmy tylko 3:2, ale w tym zespole nastąpiło od tego czasu sporo zmian - dodał selekcjoner.
W ostatnim etapie kwalifikacji w strefie europejskiej wystąpi po 20 zespołów kobiecych i męskich. Zostały one podzielone na czterodrużynowe grupy. Do MŚ awansują zwycięzcy oraz ekipa z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą drugie pozycje.

Polscy siatkarze z udziału w eliminacjach do mundialu są zwolnieni, gdyż będą jego gospodarzem. Taki przywilej wśród pań dotyczy Włoszek.

Pewne występu w turnieju finałowym są też dwie najlepsze drużyny niedawnych ME, czyli Rosja i Włochy wśród mężczyzn oraz Rosja i Niemcy wśród kobiet.

Podział na grupy ostatniej fazy eliminacji MŚ w siatkówce w strefie europejskiej:

Reklama

mężczyźni

grupa I (Opava): Bułgaria, Czechy, Holandia, Cypr

grupa J (Nisz): Serbia, Portugalia, Słowenia, Macedonia

grupa K (Ludwigsburg): Niemcy, Turcja, Estonia, Chorwacja

grupa L (Nantes): Francja, Hiszpania, Belgia, Białoruś

grupa M (Poprad): Finlandia, Słowacja, Grecja, Ukraina

kobiety

grupa I (Ankara): Turcja, Rumunia, Ukraina, Cypr

grupa J (Baku): Serbia, Azerbejdżan, Izrael, Estonia

grupa K (Łódź): Polska, Hiszpania, Belgia, Szwajcaria

grupa L (Rovinj): Holandia, Francja, Chorwacja, Węgry

grupa M (Warna): Czechy, Bułgaria, Słowacja, Białoruś

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy