Reklama

Reklama

Montreux Volley Masters. Światowe potęgi rywalkami Polek

Uczestnicy zbliżających się mistrzostw świata siatkarek - Brazylia, Rosja oraz Kamerun będą rywalami polskiej reprezentacji w fazie grupowej prestiżowego turnieju Montreux Volley Masters, który od wtorku rozgrywany będzie w szwajcarskim miasteczku.

"Biało-Czerwone" rywalizację rozpoczną dopiero w środę, w pierwszym swoim meczu zmierzą się z Brazylią (początek, godz. 21.15). Dzień później zagrają z Kamerunem (21.15), A na zakończenie fazy grupowej, w piątek, z Rosją (18.45).

W grupie A wystąpią Chiny, Turcja, Włochy i Szwajcaria. Po dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów (odbędą się w sobotę), pozostała czwórka będzie walczyć o lokaty 5-8. Finał i pojedynek o trzecie miejsce zaplanowano na niedzielę.

Dla polskich siatkarek Volley Master jest ostatnią imprezą w tym sezonie reprezentacyjnym. Dla niemal wszystkich innych uczestników turniej jest etapem przygotowań do mistrzostw świata, które pod koniec września rozpoczną się w Japonii.

Reklama

"To jest niezwykle prestiżowy turniej, silnie obsadzony, a w grupie spotkamy się z Brazylią i Rosją. My przede wszystkim szukamy kontaktów z najlepszymi reprezentacjami na świecie i w Szwajcarii ten kontakt będziemy mieli. Marzą nam się dobre wyniki, ale z tymi zespołami będzie to niezwykle trudne. Możemy tylko żałować, że nie wystąpimy na mistrzostwach świata, ale widocznie podczas eliminacji nie byliśmy jeszcze gotowi" - powiedział selekcjoner kadry Jacek Nawrocki.

Kadrowiczki od połowy lipca przebywały w Szczyrku na zgrupowaniu. Rozegrały dziewięć sparingów ze Słowenkami, Czeszkami i Słowaczkami - osiem z nich wygrały. Szkoleniowiec pozytywnie podsumował półtora miesiąca pracy.

"Naprawdę przepracowaliśmy sześć mikrocykli. Mam nadzieję, że to wpłynie na rozwój zarówno indywidualny samych zawodniczek, jak i całego zespołu" - ocenił.

Kadra siatkarek na turniej Montreux Volley Masters:

  • rozgrywające: Julia Nowicka (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Marlena Pleśnierowicz (KPS Chemik Police)
  • atakujące: Malwina Smarzek (Zanetti Volley Bergamo), Martyna Łukasik (KPS Chemik Police)
  • przyjmujące: Martyna Grajber (KPS Chemik Police), Julia Twardowska (Grot Budowlani Łódź), Natalia Murek (Volleyball Wrocław), Magdalena Damaske (Legionovia Legionowo)
  • środkowe: Agnieszka Kąkolewska (Pomi Casalmaggiore), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (ŁKS Commercecon Łódź), Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Justyna Łukasik (bez klubu)
  • libero: Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź), Justyna Łysiak (KPS Chemik Police)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje