Reklama

Reklama

ME siatkarek - Skowrońska-Dolata: Upragnione zwycięstwo

Zmęczona, ale bardzo szczęśliwa opuszczała boisko kapitan reprezentacji Polski siatkarek Katarzyna Skowrońska-Dolata. Dzięki zwycięstwu nad Bułgarią (3-1), "Biało-czerwone" są już w kolejne rundzie mistrzostw Europy, która odbędzie się w Zurychu.

- Na pewno zupełnie inne nastroje panują dziś w naszym zespole. No w końcu jest zwycięstwo, czyli coś, co buduje. Jak widać analiza piątkowego meczu z Czeszkami przyniosła rezultat - powiedziała Skowrońska-Dolata.

Jak dodała, po inauguracyjnej porażce 2:3, obyło się bez "męskich rozmów".

- Tak szczerze, nie było o czym rozmawiać. Każda z nas miała świadomość, co zrobiła źle. Dyskutowałyśmy tylko o naszych założeniach i zadaniach, których nie wykonałyśmy. Nasza zagrywka nie zrobiła Czeszkom żadnej krzywdy i dzisiaj musiałyśmy to zmienić. Każda przeanalizowała przede wszystkim swoją postawę i dziś na boisku był zespół, każdy dał z siebie wszystko - zaznaczyła.

Reklama

W niedzielę, na zakończenie fazy grupowej, Polska zagra z Serbią, a zwycięzca do Zurychu pojedzie już jako ćwierćfinalista. Przegrany z kolei rywalizować będzie w barażu.

- Mimo że jesteśmy pewne tego, że gramy dalej, meczu z Serbkami nie odpuścimy. Mamy rachunki do wyrównania. Pytanie tylko, co musimy zrobić, by grać tak jak w trzecim i czwartym secie z Bułgarią. Jak widać potrafimy, ale trzeba znaleźć złoty środek, żeby to utrzymać - podsumowała najbardziej doświadczona zawodniczka reprezentacji.

Ze Schwerina Marcin Pawlicki

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama