Reklama

Reklama

ME siatkarek: Polki poznały grupowe rywalki

Holenderki, Włoszki i Francuzki lub Słowenki będą rywalkami polskich siatkarek w grupie A przyszłorocznych mistrzostw Europy (26 września-4 października), które odbędą się w Holandii i Belgii. Losowanie odbyło się w środę w Antwerpii.

"Biało-czerwone" mecze w pierwszej fazie turnieju rozgrywać będą w Apeldoorn. O tym, czy zmierzą się wówczas z Francuzkami czy Słowenkami okaże się w maju, gdy zakończy się ostatni etap eliminacji.

Reklama

Podopieczne trenera Piotra Makowskiego występ w przyszłorocznych ME zapewniły sobie dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie B w drugiej fazie kwalifikacji.

Selekcjoner reprezentacji Polski przyznał, że jego drużyna trafiła na wymagającyc rywali.

"Grupy wyglądają na dość wyrównane. Włochy i Holandia to uznane marki, których bliżej nie trzeba przedstawiać. Z Holenderkami spotkaliśmy się w tegorocznym turnieju World Grand Prix (Polki przegrały 0:3 - przyp. red) i zmierzymy się z nimi także w przyszłym roku w tych rozgrywkach. Francja, jeśli awansuje, to reprezentacja, która też robi stałe postępy. Przypomnę, że rok temu w mistrzostwach Europy była o krok od wyeliminowania Belgii, która ostatecznie zdobyła brązowy medal" - powiedział Makowski.

Zaznaczył, że mistrzostwa Starego Kontynentu będą najważniejszą imprezą w przyszłym sezonie dla żeńskiej reprezentacji, która wystąpi również w Lidze Europejskiej i drugiej dywizji World Grand Prix.

Polki i Włoszki w historii mistrzostw Europy dwukrotnie zdobywały złote medale. "Biało-czerwone" triumfowały w 2003 (Ankara) i 2005 (Zagrzeb) roku, a siatkarki z Półwyspu Apenińskiego w kolejnych dwóch edycjach turnieju - 2007 (Luksemburg) i 2009 (Łódź). Holenderki sięgnęły po tytuł tylko raz - w 1995 roku w Arnhem.

Skład grup mistrzostw Europy siatkarek 2015:

Grupa A (Apeldoorn)

Holandia

Włochy

Polska

Francja/Słowenia

Grupa B (Antwerpia)

Belgia

Turcja

Węgry

Azerbejdżan/Słowacja

Grupa C (Rotterdam)

Rosja

Chorwacja

Bułgaria

Ukraina/Białoruś

Grupa D (Eindhoven)

Serbia

Niemcy

Rumunia

Czechy


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama