Reklama

Reklama

ME siatkarek - Polki już w Schwerinie

Reprezentacja Polski siatkarek przybyła w poniedziałek do Schwerina - miasta współgospodarza mistrzostw Europy (6-15 września, Niemcy/Szwajcaria). W piątek podopieczne Piotra Makowskiego rozegrają pierwsze spotkanie grupowe z Czeszkami.

Jak powiedział szkoleniowiec "Biało-czerwonych", drużyna udała się wcześniej do Niemiec, aby też w spokoju przygotowywać się do turnieju. "Mamy zapewnioną siłownię i halę. Od środy zaczynają się już oficjalne treningi".

Do Schwerina selekcjoner zabrał 14 zawodniczek, tę samą grupę, która brała udział w ostatnich sparingach z reprezentacją Niemiec. Jak zaznaczył, nie jest to jeszcze ostateczny skład reprezentacji.

"Mam jeszcze czas do oficjalnego podania składu. Gdyby coś, odpukać, się wydarzyło, można będzie jeszcze dokonać zmiany" - dodał.

Reklama

Pierwsze spotkanie Polki zagrają w piątek o godz. 20.00 z Czeszkami. Kolejnymi rywalkami będą Bułgarki (7 września, 20.00) i Serbki (niedziela, 18.00). Bezpośredni awans do ćwierćfinału wywalczy zwycięzca grupy. Drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce w tabeli, zagrają w barażach o awans do ćwierćfinału.

Zawodniczki, które wyjechały do Schwerina:

rozgrywające: Milena Radecka (bez przynależności klubowej), Joanna Wołosz (Yamamay Busto Arsizio);

przyjmujące: Karolina Różycka (bez przynależności klubowej), Ewelina Sieczka, (Impel Wrocław), Kinga Kasprzak (Guohua Life Szanghaj);

środkowe: Monika Martałek, Agnieszka Kąkolewska (obie Impel Wrocław), Zuzanna Efimienko (Atom Trefl Sopot), Maja Tokarska (Igor Gorgonzola Novara);

atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata (Rabita Baku), Joanna Kaczor, Katarzyna Konieczna (obie Impel Wrocław);

libero: Paulina Maj (Muszynianka Muszyna), Dorota Medyńska (Impel Wrocław).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama