Reklama

Reklama

ME siatkarek: Niemcy - Polska 2:3 w sparingu

Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja Polski siatkarek pokonała Niemki 3:2 (22:25, 25:18, 25:20, 22:25, 15:8) w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Muenster. Na piątek w Bremie zaplanowano drugi mecz kontrolny obu zespołów.

Polki od tygodnia przygotowują się w Łodzi do mistrzostw Starego Kontynentu, których są współgospodarzem. Wyjazdowe pojedynki z Niemkami są ostatnimi sprawdzianami przed inauguracją turnieju. W pierwszym z dwóch zaplanowanych meczu z dobrej strony zaprezentowała się Katarzyna Zaroślińska-Król, która w ostatnim czasie pełniła rolę zmienniczki Malwiny Smarzek-Godek. Atakująca Developresu Rzeszów zanotowała na swoim koncie 31 punktów. Smarzek-Godek nie pojawiła się na boisku w czwartkowym meczu.

Reklama

Polskie siatkarki czempionat Starego Kontynentu zainaugurują 23 sierpnia w Łodzi meczem ze Słowenią. W kolejnych spotkaniach fazy grupowej zmierzą się z Portugalią (24.08), Ukrainą (26.08), Belgią (28.08) i Włochami (29.08). Do 1/8 finału awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej z czterech grup. Turniej rozegrany zostanie również z Bratysławie, Budapeszcie i Ankarze.

Niemcy - Polska 2:3 (25:22, 18:25, 20:25, 25:22, 8:15)

Niemcy: Denise Hanke, Jana Franziska Poll, Jennifer Geerties, Louisa Lippman, Marie Schoelzel, Camila Weitzel, Anna Pogany (libero) - Linda Bock (libero), Pia Kastner, Nele Barber, Kimberly Drewniok, Ivana Vanjak, Lisa Grunding, Lina Alsmeier, Lena Stigrot

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Natalia Mędrzyk, Katarzyna Zaroślińska-Król, Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Martyna Grajber, Martyna Łukasik, Kamila Witkowska, Magdalena Stysiak, Marlena Kowalewska.

Autor: Marcin Pawlicki

Dowiedz się więcej na temat: siatkarska reprezentacja Polski kobiet | ME siatkarek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje