Reklama

Reklama

Marcin Lepa: Stefano Lavarini poprowadzi kobiecą kadrę siatkarek

Według informacji, przekazanych przez dziennikarza "Polsatu Sport", Marcina Lepę, nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek zostanie Stefano Lavarini.

Stanowisko selekcjonera kadry siatkarek pozostawało nieobsadzony od połowy września 2021 roku. Wówczas po sześciu latach z tej funkcji zrezygnował Nawrocki. Od tego czasu w PZPS przewijało się wiele nazwisk trenerów, którzy mogli objąć ster po szkoleniowcu Grupy Azoty Chemik Police.

Stefano Lavarini nowym selekcjonerem kadry?

Ostatecznie w walce o fotel nowego szkoleniowca reprezentacji Polski kobiet pozostało czterech kandydatów. Dwóch z nich Stephane Antiga oraz Alessandro Chiappini finalnie zostało skreślonych. Poinformował o tym Marcin Lepa, który w programie "Prawda Siatki" zdradził, to, na co sympatycy żeńskiej siatkówki czekają od miesięcy.

Reklama

- Z moich informacji wynika, że Stefano Lavarini jest ostatecznie zwycięzcą konkursu na trenera żeńskiej reprezentacji Polski - powiedział dziennikarz Polsatu Sport, tym samym ucinając spekulacje, że kadrę mógł objąć także jego rodak Daniele Santarelli.- To jest trener o znaczeni ciekawszym rysie niż Santarelli. Lavarini ma zarówno przygodę klubową jak i reprezentacyjną. Zajmował się drużyną do lat 19 oraz kadetkami. W związku z tym ma doświadczenie z pracą u podstaw z młodymi dziewczynami. Ponadto był asystentem, trenerem drugiej drużyny i wreszcie pierwszej - dodał.

Zdaniem Lepy o wyborze Lavariniego zdecydowało doświadczenie na poziomie reprezentacyjnym.

- Pracował w Brazylii oraz z pierwszą drużyną Korei Południowej, z którą osiągnął bezprecedensowy sukces. Później wrócił do ligi włoskiej, gdzie prowadził dwa duże kluby. Ma ogromne doświadczenie w siatkówce w tej chwili. Ma sukcesy i jest bardzo ceniony - podsumował.

Czytaj całość na Polsatsport.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy