Reklama

Reklama

Magdalena Stysiak opuściła Savino Del Bene Scandicci

Magdalena Stysiak opuściła Savino Del Bene Scandicci. Polska siatkarka przymierzana jest do takich klubów jak włoska Saugella Monza czy turecki Turk Hava Yollari Spor Kulubu.

Od jakiegoś czasu wiele się mówiło o siatkarskiej przyszłości Stysiak. Wiemy już, że reprezentantka Polski na pewno opuści Scandicci. We wtorek włoski klub opublikował oficjalną informację w mediach społecznościowych.

"Serdecznie pozdrawiamy tych, którzy nie będą już częścią Savino Del Bene Volley w sezonie 2021/22. Dziękujemy za wszystko Magdaleno Stysiak!" - czytamy na twitterze klubu.

Włochy albo Turcja

Co dalej? Atakująca na ten moment łączona jest z dwoma klubami - Saugella Monza i Turk Hava Yollari Spor Kulubu.

Włoski klub to półfinalista niedawno zakończonych rozgrywek Serie A1. W przeszłości w klubie z Monzy występowały już m.in. Katarzyna Skorupa czy Berenika Tomsia.

Reklama

Z kolei drużyna prowadzona przez byłego trenera Grupy Azoty Chemik Police, Marcello Abbondanzę, w 2021 roku zdobyła brązowy medal w lidze tureckiej.

Stysiak w ekipie Scandicci występowała od 2019 roku. Wcześniej broniła barw polskich ekip - Chemika Police i Grot Budowlanych Łódź. Gdzie trafi w kolejnym sezonie? "Wariant włoski" wydaje się znacznie bardziej prawdopodobny.

NP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje