Reklama

Reklama

LN: Kolejna gwiazda nie zagra w polskiej kadrze

Reprezentantka Polski Magdalena Stysiak z powodu kontuzji kolana nie wystąpi w tegorocznym cyklu Ligi Narodów - poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej. W składzie zostały tylko dwie nominalne atakujące: Karolina Drużkowska i Weronika Sobiczewska.

Stysiak krótko po zameldowaniu się na zgrupowaniu w Szczyrku, zasygnalizowała kłopoty zdrowotne i została poddana badaniom.

- W wyniku przeprowadzonych badan obrazowych i badań fizykalnych lewego kolana stwierdzono, że aktualny stan zdrowia tymczasowo wyklucza zawodniczkę z udziału w treningach i zawodach. Magda po przejściu badań specjalistycznych wymaga intensywnej rehabilitacji i działań medycznych, które doprowadzą ją do uczestniczenia w treningach i kolejnych meczach - powiedział lekarz reprezentacji Krzysztof Zając.

Reklama

Brak atakującej Vero Volley Monza oznacza, że selekcjoner Stefano Lavarini będzie miał do dyspozycji tylko dwie, zupełnie niedoświadczone zawodniczki na tej pozycji Drużkowską i debiutantkę Sobiczewską. Wcześniej bowiem do kadry nie została powołana Malwina Smarzek. 

Polki od 8 maja w Szczyrku przygotowują się do Ligi Narodów, ale dopiero w niedzielę dołączyła większość powołanych kadrowiczek, które najpóźniej kończyły sezon. Najpóźniej na zgrupowaniu pojawi się Joanna Wołosz, której klub A. Carraro Imoco Conegliano w najbliższą niedzielę w Lublanie czeka finał Ligi Mistrzyń.

24 maja w Gliwicach i dzień później w Nysie biało-czerwone rozegrają mecze kontrolne z Niemkami.

Polki pierwszy turniej LN rozegrają w amerykańskim Shreveport-Bossier City. W nocy z 1 na 2 czerwca na inaugurację rozgrywek zmierzą się z Kanadą. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL