Liga Narodów siatkarek: Polska - Argentyna 3:0

Polska pokonała w Bydgoszczy Argentynę 3:0 (25:11, 25:14, 25:20) w meczu turnieju czwartego tygodnia Ligi Narodów siatkarek.

Przewaga polskich siatkarek w tym meczu była ogromna. Gospodynie szybko uzyskiwały kilka punktów przewagi i następnie niezagrożone ją powiększały. Mógł się podobać atak "Biało-Czerwonych". Zagrywka mocno dezorganizowała przyjęcie Argentynek. Przewaga w pierwszym secie szybko urosła do dziesięciu punktów (18:8). Rywalki były bezradne wobec ofensywnych poczynań Malwiny Smarzek i jej koleżanek.

W drugiej partii Argentynki dalej nie radziły sobie z atakiem i zagrywką Polek. "Biało-Czerwone" w połowie partii prowadziły już 16:8. Wynik ani przez moment nie był zagrożony.

W trzeciej partii selekcjoner Jacek Nawrocki dał pograć zawodniczkom spoza podstawowego składu.

Polska odniosła czwarte zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów, będąc zespołem zdecydowanie lepszym od Argentyny.

Drugim rywalem Polek w hali "Łuczniczka" będą w środę Niemki (godz. 20.30), które na inaugurację turnieju pokonały Belgijki 3:1.

"Biało-Czerwone" po sukcesie nad Argentyną są już blisko zapewnienia sobie utrzymania w Lidze Narodów. Podobnie jak trzy inne reprezentacje - Dominikana, Belgia i Argentyna mają status drużyny pretendującej. To oznacza, że najsłabszy zespół z tej czwórki opuści elitę. Argentynki wyraźnie odstają od reszty uczestników, w 10 meczach wygrały zaledwie dwa sety i trudno sobie wyobrazić, by mogły jeszcze odmienić swój los.

Polki dzięki zwycięstwu awansowały na 10. miejsce w klasyfikacji.

Na prowadzeniu niezmiennie pozostają siatkarki Stanów Zjednoczonych, które doznały tylko jednej porażki i to przed własną publicznością - z Turcją 2:3. W chińskim Jiangmen błyskawicznie rozprawiły się z Rosją, która w żadnym z setów nie zdobyła 20 punktów. "Sborna" ma coraz mniejsze szanse na udział w Final Six, w którym wystąpi pięć najlepszych drużyn oraz Chiny jako gospodarz.

Tuż za Amerykankami plasują się Brazylijki, które też mają tylko jeden przegrany mecz - z Niemkami 1:3. Drugiej porażki doznały natomiast Serbki, które w Rotterdamie uległy coraz lepiej grającym Włoszkami 2:3.

Siatkarska Liga Narodów to nowa impreza, która zastąpiła dotychczasowy cykl World Grand Prix. Bierze w niej udział 16 reprezentacji, każda z nich wystąpi w pięciu turniejach i w fazie zasadniczej rozegra 15 spotkań.

Polska - Argentyna 3:0 (25:11, 25:14, 25:20)

Polska: Marlena Pleśnierowicz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Agata Witkowska (libero) - Julia Nowicka, Monika Bociek, Martyna Łukasik, Julia Twardowska, Natalia Murek.

Argentyna: Elina Rodriguez, Sol Piccolo, Clarisa Sagardia, Anahi Florencia Tosi, Julieta Constanza Lazcano, Antonela Fortuna, Florencia Natasha Busquets Reyes, Tatiana Rizzo (libero) - Camila Hiruela Tapia, Agostina Denisse Soria.

Niemcy - Belgia    3:1 (25:19, 25:21, 22:25, 25:23)